Ana SayfaTeknoloji HaberleriTİB Hakkında Çıkan İddialara Yanıt Verdi

TİB Hakkında Çıkan İddialara Yanıt Verdi

-

Google Haritalar’da bir konum veya yol tarifi nasıl paylaşılır?

İster en iyi bütçeli Android telefonlardan veya tabletlerden birini veya bir iOS cihazını kullanın, Google...

Teknoloji dünyasının kişisel gizliliği tehlike altına alacak olan yeni bir düzenlemenin TİB üzerinden servis sağlayacılara yollandığı iddia edilen bilgi hakkında TİB cevap hakkını kullanarak o iddiaları yalanladı.

İddialara göre, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından tüm Https sitelerin izleneceği ve bu izlemenin kredi kartı online işlem merkezinden tutun Twitter üzerinden atılan tweetlerin dahi kolaylıkla silinebileceği iddiası bugün yalandı, gelen iddialarda herne kadar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından bugüne kadar resmi bir karar olmasada geçtiğimiz dakikalarda bu iddianın yalan olduğu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından resmi bir yazı ile yalanlandı.

Dilerseniz Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından yayınlanan metin belgesini sizlerle beraber paylaşalım.

Bazı basın yayın organlarında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından erişim sağlayıcılara https iletişimin içeriğini izleme amaçlı yatırım yapmaları için talimat verildiği yönünde iddialar yer almıştır.

Söz konusu iddialar, gerçekleri çarpıtma ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik maksatlı girişimlerdir.

TİB tarafından erişim sağlayıcılara gönderilen yazı ile 5651 sayılı Kanunun ilgili maddeleri gereği erişim engelleme kararlarının uygulanması ile ilgili yasal sürecin işletmecilere resmi olarak bildirimi yapılmış ve konuyla ilgili görüşleri sorulmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Sizce internetin saniye saniye kayıt altına alınıp kullanıcıların banka bilgilerine kadar görülmesi uygulansa siz ne yapardınız? bizlere yorum olarak eleştirilerinizi bildirebilirsiniz.

-- Reklam --

Diablo Immortal Forgotten Nightmares güncellemesi yayınlandı

Blizzard'ın finansal açıdan başarılı mobil oyunu Diablo Immortal, oyuncuları şimdiye kadarki en kapsamlı güncellemeyle hazırladı. Forgotten Nightmares (Unutulmuş Kabuslar)...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.