Ana SayfaTeknoloji HaberleriTİB Hakkında Çıkan İddialara Yanıt Verdi

TİB Hakkında Çıkan İddialara Yanıt Verdi

-

Apple, sanal klavyeleri daha az rahatsız edici hale getirmenin bir yolunu buldu

Apple'ın sanal, dokunmatik ekranlı bir klavyeye sahip bir MacBook üzerinde çalıştığına dair söylentiler yayılmıştı. Ancak...

Teknoloji dünyasının kişisel gizliliği tehlike altına alacak olan yeni bir düzenlemenin TİB üzerinden servis sağlayacılara yollandığı iddia edilen bilgi hakkında TİB cevap hakkını kullanarak o iddiaları yalanladı.

İddialara göre, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından tüm Https sitelerin izleneceği ve bu izlemenin kredi kartı online işlem merkezinden tutun Twitter üzerinden atılan tweetlerin dahi kolaylıkla silinebileceği iddiası bugün yalandı, gelen iddialarda herne kadar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından bugüne kadar resmi bir karar olmasada geçtiğimiz dakikalarda bu iddianın yalan olduğu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından resmi bir yazı ile yalanlandı.

Dilerseniz Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından yayınlanan metin belgesini sizlerle beraber paylaşalım.

Bazı basın yayın organlarında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından erişim sağlayıcılara https iletişimin içeriğini izleme amaçlı yatırım yapmaları için talimat verildiği yönünde iddialar yer almıştır.

Söz konusu iddialar, gerçekleri çarpıtma ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik maksatlı girişimlerdir.

TİB tarafından erişim sağlayıcılara gönderilen yazı ile 5651 sayılı Kanunun ilgili maddeleri gereği erişim engelleme kararlarının uygulanması ile ilgili yasal sürecin işletmecilere resmi olarak bildirimi yapılmış ve konuyla ilgili görüşleri sorulmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Sizce internetin saniye saniye kayıt altına alınıp kullanıcıların banka bilgilerine kadar görülmesi uygulansa siz ne yapardınız? bizlere yorum olarak eleştirilerinizi bildirebilirsiniz.

-- Reklam --

Samsung Galaxy S23 renkleri: İşte alabileceğiniz her tarz

Samsung dün, Galaxy S23 serisi ile yepyeni amiral gemisi akıllı telefon serisini duyurdu. Bu seriyle S23, S23 Plus ve...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz