TRT’den 4K UHD TV Yayın

Teknolojide Full HD kalitesinin ardından çıtayı bir üste çıkarmayı başaran ve 4K Ultra HD yayın kalitesine ulaşan firmalar bu konuda yeni model televizyonlarını çıkartırken, kanallar da bu değişime ayak uydurmaya başladı.

Ülkemizde yayın yapan ve devlet destekli bir şekilde yönetimi sürdürülen TRT’den bu konuda ilk adım geldi. Avrupa’da bir ilki başaran TRT, ilk 4K UHD TV kanal olarak tarihe geçti. Üstelik dünyada bu yayına geçen sadece 4 kanal bulunuyor. Bu anlamda yayılma aşamasında bulunan 4K UHD TV ile son teknolojiyi kullanmaya başlayan TRT, özellikle maç yayınlarında büyük bir seyir keyfi sunacak.

Vestel, Türksat ve TRT’nin işbirliği ile faaliyete geçen bu uygulama ile birlikte kanal Türksat üzerinden yayınlarına başladı. İzlemek isteyenler kanal frekansları ile arama yaparak kanalı izlemeye başlayabilir. Fakat bunun için televizyonunun da uyumlu olması gerekiyor.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi gibi maçların yayın haklarını alan TRT, bu hamlesi ile birlikte de seyircilerin kalbini kazanmayı başaracak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0