Tüm telefonları Hackleyen Ekip: Celleprite

İsrail’de yer alan bir hacker grubu olan Cellebrite, iOS ve Android yüklü bütün telefonları hackleyebildiklerini iddia ettiler.

Android ve iOS telefonlar için çok uzun zamandan beri bir çok tartışma gündeme gelirken, iOS stabilite olarak ve Android ise kullanım olarak öne çıkmakta. Genel olarak bakıldığında güvenlik olarak FBI mücadelesinde kazanan taraf iOS olsa bile İsrail’de yer alan hacker grubu Cellebrite güvenliklik firması Android ve iOS telefonlarda model farklı olmadan hackleyebildiklerini ifade ettiler.

Telefonlar yer alan işletim sisteminin bir öneminin olmadığını, tüm telefonları hackleyebilen ve bütün bilgileri erişebildiklerini söyleyen Celleprite, uzaktan bir mesaj ile beraber mail ve cihazda yer alan tüm mail bilgilerine erişebildiklerini söyledi. BBC‘ye sunulan röportaj sırasında BBC sunucusunun Samsung model cihazını saniyeler içerisinde hackleyen Celleprite, iOS olarak ise yeni model olan iPhone 7‘yi bile hacklene bildiğini belirtti.

BBC Videosu

https://youtu.be/l3A2xyBhZXU

Güvenlik olarak ”Hiçbir telefon tamamen güvenli değildir” açıklamasını yapan Cellebrite ekibinden Yuval Ben-Moshe, “Uçtan uca şifreleme” olarak adlandırılan ve son dönemde WhatsApp, Facebook Messenger gibi bir çok mesajlaşma uygulamasının eskiye nazaran daha güvenli olduğunu ancak bu yöntemlere rağmen yinede hacklenebildiği ve tam anlamıyla güvenli olmadığını söyledi.

Bu arada Amerika’daki San Berdino saldırısında FBI tarafından hacklenemeyen iPhone 5C’yi hackleyerek verilere ulaşan ekip Celleprite olduğunu duyuralım.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0