Ana SayfaTeknoloji HaberleriTürk Hacker Grubu Ayyıldız Tim Karşı Atakda !

Türk Hacker Grubu Ayyıldız Tim Karşı Atakda !

-

Türk Hacker Grubu Ayyıldız Tim, son günlerde Türkiye üzerine yapılan sanal saldırılara cevap olarak 19 bin Rus vatandaşının kişisel bilgilerini ele geçirdiklerini ve halen veri akışının devam ettiğini duyurdu.

ayyıldız

Hacker grubu Anonymous, aslı astarı olmayan haberlere kanıp Rus etkisi altında kalarak yaklaşık iki haftadan beri düzenlediği saldırılar nedeniyle yurt dışından Türkiye’ye İnternet erişimini güçleştirmiş ‘tr’ uzantılı web sitelerine saldırılar yanında bazı banka ve kamu kurumlarının sitelerine de aynı derecede saldırı düzenleyerek yavaşlama gibi sorunlar yaşanmasına sebep olmuşlardı. Saldırılar halen devam etmekte. Anonymous’un bu saldırılarına karşılık olarak Türk Hacker Grubu Ayyıldız Tim sessiz kalmadı ve aynı derecede karşılık verdi.

Türk Hackerlar sosyal paylaşım sitelerinden yaptıkları duyuruda, “19 bin Rus’un hayatını hackledik. Bu saldırılarımız yapacaklarımız karşısında sadece bir çerezdir. Bu saldırıyı yapan siber saldırı birim başkanımıza teşekkür ederiz. 19 bin Rus’un tüm bilgileri ele geçirilmiştir. Veri çekimi devam etmektedir” denildi.Türk Hacker Grubu Ayyıldız Tim ayrıca, Rus Ekonomi Bakanlığı sitesinin yayınının da durdurulduğunu da duyurdu.

Bu arada Bakan Işık, söz konusu dış saldırıların artabileceği öngörüsü ile daha etkin tedbirlerin de alınması gerektiğini vurguladı. Benzer siber saldırıların tekrarlanabileceğine işaret eden Işık, söz konusu siber saldırıları yapanların bazı boşluklardan yararlandığını bildirdi. Işık ayrıca şunları da kaydetti:

“Örneğin bu sabah olan bir olayı söyleyeyim: Bir kamu kurumunun mail adresine protokolden kaynaklanan ki bu Türkiye’nin kusurundan değil, uluslararası bir kusur… Protokolden kaynaklanan bir zafiyetten yararlanarak sanki bir kamu kurumundan mail geliyormuş gibi bütün kurumlara mail göndermişler. O konuda dikkatli olmak gerekiyor. Hele hele bu aralar özellikle bilinmeyen adreslerden gelen word dosyalarını açmamakta fayda var.”

Herne kadar bu bilgiler kamu kurumlarını alakadar ediyor gözükse de saldırıların kişisel baza indirgenebileceği düşüncesi ile aynı tedbirleri şahsi bilgisayarlarımızda almanın da faydası olacaktır.

Bilmediğiniz word dosyasını merakınızdan açmayın!

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here