Ana SayfaTeknoloji HaberleriTürk Hacker Grubunun İntikamı

Türk Hacker Grubunun İntikamı

-

Son zamanlarda adından sık bir şekilde söz ettiren siber saldırılar her geçen gün artmakta ve kızışmaktadır. Ülkelerin Hacker gruplarının asker olduğu bu siber savaşa şimdilerde bir yenisi daha eklendi. Konu itibari ile düşünecek olursak KGT, yani Kamu Güvenlik Türkiye siber grubunun da katıldığı siber savaşta, Türk siber grubunun da katılmasıyla son derece ses getirecek ve olay yaratacak büyük bir siber saldırıya imza atıldı.

3 Milyon Dolar Zarara Uğratıldı

Dünya’nın hem en gelişmiş, hem de yeni nesil güvenlik duvarı olarak adlandırılan ve nitelendirilen Checkpoint Firewall isimli güvenlik duvarını hedef alan Türk siber grup, İsrail’in yine aynı güvenlik sistemini kullandığı İsrail Kamu Güvenlik Bakanlığı Devlet Sitesine olan erişimi tamamen keserek, devleti tam 3 milyon dolar zarara uğrattı. Geçtiğimiz senelerde Mavi Marmara yardım gemisine İsrail askerleri tarafından düzenlenen saldırıdan sonra Checkpoint Firewall güvenlik duvarı, ihh.org sitesine erişimi engellemişti. Bu durumun ardından da Türk siber grubu geçtiğimiz senelerde yapılan bu siber saldırının intikamını, aynı sistem ile çalışan İsrail Kamu Güvenlik Bakanlığı’na yönelik yaptığı bu siber saldırı ile almış oldu.

Türk siber grubu İsrail'i zarara uğrattı.
Siber saldırılara bir yenisi daha eklendi.

Türkiye devletine yapılan her olumsuz davranışın ve eylemin karşılıksız bir halde bırakılmayacağını bildiren Türk siber grubu, yeni siber saldırıların da geleceğinin altını çizerek İsrail’i uyardı. Konu ile ilgili Türk milleti tarihte kendisine yapılanın intikamını almayı hep başarmıştır. Hala da başarmaktadır.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here