Türk sanatçılar ALS hastalığına destek veriyor

Günümüzde tıp dünyasının maalesef tedavisini ve nedenini bilmediği hastalık olan hatta genel olarak 100 bin kişide 1 görüldüğü bilinen nadir hastalıklardan bir tanesi olan Amyotrofik Lateral Skleroz hastalığı için geçtiğimiz günlerde başlatılan yeni bir kampnaya ”ya başından aşağı soğuk su dökersin ya 500 Amerikan Doları bağış yaparsın” kampanyasına Türk sanatçılar destek verdi.

Hülya Avşar, Demet Akalın, Kıvanç Tatlıtuğ, Arda Turan, Mesut Özil gibi isimlerin sosyal medya hesapları üzerinden paylaştıkları ALS videolarında kafalarından aşağı soğuk su döktükleri görülüyor.

Genel olarak bakıldığında ALS hastalığına destek amaçlı yapılmış olan ve ünlülere yönelik olacağı tahmin edilen bağış miktarları maalesef Türkiye üzerinde ilgi değil eğlenceye dönüşmüş durumda.

Türkiye su döküyor, bağış yapmıyor.

Bugün ALS başkanı tarafından açıklanan bilgilere göre toplamda Türkiye’den toplanan bağış miktarının sadece 5 bin TL olduğu, Amerika ülkesinde ise bu değerin 15.5 milyon Dolar olduğu açıklandı.

Bu orana bakacak olursak Türkiye üzerinde neredeyse ilgi görmek amaçlı 12 yaşındaki çocukların dahi ALS hastalığına destek olmak adı altında video çektiklerini ancak destek değil sadece eğlence amaçlı yaptıklarını görüyoruz.

Haber ajanslarının verdiği bilgilerde hastalığa destek veriyorum diyen oldukça fazla Türk sanatçı olmasına rağmen 5’Den fazla sanatçının hastalığa destek vermesine rağmen bağış değerinin 5 bin TL olmasının oldukça üzücü olduğu ortada.

Kısaca eğer ALS hastalığına destek olmak istiyorsanız sosyal medya üzerinden eğlence amaçlı değil gerçek bir destekçi olmanızı temenni ediyoruz.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0