Ana SayfaTeknoloji HaberleriTurkcell Teknoloji Zirvesi'nde İnternet Hız Testi Yaptı...

Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde İnternet Hız Testi Yaptı…

-

Turkcell Teknoloji Zirvesi’n de buluşan 50’yi aşkın CTO, 925 Mbps Turkcell 4,5 G hızını canlı olarak şebeke üzerinde test etti.

Turkcell Teknoloji Zirvesinde çok yakında hayatımızda yer alacak olan 4.5G ve Wi-Fi teknolojilerinin birlikte kullanılacağı yeni bir teknolojiyi test etti. Turkcell bu şovu için Türkiye’nin önde gelen CTO’larını bir araya getirdi.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz’ün ev sahipliğini yaptığı  Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde biraraya gelen Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin CTO’ları en hızlı 4.5G’yi Turkcell’le test etme şansı yakaladılar. daha kaliteli hız için Wi-Fi ve 4.5G teknolojilerinin kullanıldığı zirvede, Turkcell’in canlı şebekesi üzerinde birleştirdiği test sırasında 925 Mbps’lere çıkan hızlara ulaşıldı.

turkcell-4-5g-enerji-takibijpg

4.5G VE Wİ-Fİ’Yİ BİRLEŞTİRDİ, 925 MBPS HIZA ULAŞTI

Spektrum avantajı ile 4.5G’de en yüksek hızları sunacaklarını belirten Kuruöz, “Mobilde en fazla frekansa, fiber de 1000 Mbps hız sunabilen altyapıya sahibiz. bugün de burada sizlerle birlikte Wi-Fi ile 4.5G teknolojilerini birleştirip burada sizlerin önünde 925 Mbps hıza ulaştık. İki ay kadar önce de elimizdeki frekanslarla yaptığımız testte 1200 Mbps üzeri hızları görmüştük. 4.5G’de en ileri teknoloji hangisi ise bu teknolojiyi sunabilecek birikime sahibiz. 1 Nisan itibariyle artık Gigabit konuştuğumuz bir dünyaya gidiyoruz ve Gigabit konsepti ile en kaliteli bağlantıyı her yere taşıyacağız.” diye konuştu. 

cto-lar-turkcell-4-5g-hizini-canli-sebeke

“CTO’LAR OLARAK GELECEĞİ DOĞRU ÖNGÖREBİLMELİYİZ”

İlker Kuruöz’ün, ana teması ’gelecek’ ve ’değişim’ olan Teknoloji Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen toplantıdaki bilgilendirmeleri arasında, ”dijitalleşmenin CTO’ların ajandasında çok önemli bir yeri olduğunu” belirterek ;“Dünyada artık ‘convergence’, yani yakınsama konuşuluyor. Turkcell olarak biz, dünyada yakınsamaya gidişi çok önceden görerek, Turkcell ile Superonline altyapılarını birleştirmek için 5 yıl öncesinden çalışmaya başladık. Bugün altyapımız entegre hizmetler sunabilmek için hazır durumda. Bu açıdan biz CIO’ların, teknolojinin gideceği yeri doğru öngörebilmemizin büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Ancak bu sayede şirketlerimizi geleceğe hazırlayabilir ve ancak bu şekilde rekabet gücümüzü arttırabiliriz” şeklinde konuştu

 1 Nisan’a sayılı günler kala 4.5 G teknolojisinin hızı yanında yetişelemeyen kotalar da gündeme gelmeye başladı. Sabit internet kullanımı için geçerli olan AKK ‘Adil kullanım kotası‘ sorununun da ortaya çıkacağı şimdilik sır değil. Bakalım zaman bizlere neler gösterecek.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here