Ana SayfaTeknoloji HaberleriTürkiye Birinci Oldu Ama Oyun Oynama'da

Türkiye Birinci Oldu Ama Oyun Oynama’da

-

Netflix’in yaklaşan reklam destekli servisi çevrimdışı görüntülemeye sahip olmayacak

Netflix, gelecek yıl Microsoft'un yanı sıra reklam destekli bir servis getirecek, ancak bu özellik çevrimdışı görüntüleme seçeneği olmadan gelebilir. Geliştirici Steve Moser, Netflix iOS...

Artık herşey teknoloji oldu diyebiliriz. Teknolojinin yarattığı içine kapanık insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Oyunlara olan ilgi ise hergün artmakla beraber sürekli olarak böyle gideceği tahmin ediliyor. Peki nereye kadar? İşte bu sorunun cevabı malesef yok. Her sene kurumlar istatistik bilgilerini piyasaya sunuyor ve bu sene en çok oyun oynayan ülke sırasında 80 Milyon’a yakın nüfusu ile Türkiye oldu.

Oyun oynamak artık ciddi derecede büyük bir eğlence olayı oldu diyebiliriz. Artık dışarı çıkıp eskisi gibi oyun oynamak yerine zamanımızı bilgisayar başında ya da platstation’larımızda oyun oynamakla geçiriyoruz. Tabiki yapımcılar bu durumdan şikayetçi değil. Her ne kadar ülkemizden pek download sitelerinden dolayı para kazanamasalarda yinede mutlular diyebiliriz :) Dünya genelinde tam 2 Milyar oyuncu var diyebiliriz. Bu sayı akıllı telefonların özelliklerinin artmasıyla beraber iyice arttı diyebiliriz. Çünkü bu seferde piyasaya video oyunları hariç mobil oyun yapımcıları çıktı ve telefon oyun piyasasını iyice büyüttüler. Şuanda herkesin telefonunda onlarca oyun var diyebiliriz ve en çokda ülkemizde.

Ülkemizde yaklaşık olarak 30 milyon’un üzerinde oyuncu var. Ceplerinde akıllı telefonu olan günümüz Türk insanları oyun oynamanın %50’sini akıllı telefonları aracılığı ile gerçekleştiriyor. Diğer %50’si ise PC, PS3, PS4,XBOX… Oyun oynamak için yer aramak değil isteseniz yeter. Türkiye mobil oyun oynamada 38 Dakikalık bir rekor ilede dünya birincisi oldu diyebiliriz. Bizim için başarımı yoksa gençler için kötü mü takdiri size bırakıyoruz.

-- Reklam --

1 Yorum

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.