Ana SayfaTeknoloji HaberleriTürkiye Bor ve Hidrojenden Yakıt Üretti!

Türkiye Bor ve Hidrojenden Yakıt Üretti!

-

Günümüzde herşey teknolojiye döküldü ve durum böyle olunca yapım firmalar arttı. İnsan hayatının en büyük temeli olan ulaşım için hergün firmalar arabalar, motorsikletler veya scooter’lar üretiyor. Ancak bunların yakı tüketimi için bir yakıta ihtiyacı var. Benzin ve Dizel gittikçe azalıyor ve bitmesine karşılık fiyatlar iyice pahalandı durum böyle olunca yeni yakıtlar bulmamız gerekmekte.

Elektrikli araçlar, güneş enerjisi ile çalışan ulaşım araçları… bunların hepsi petrol ve dizel’in bitmesine karşı alınmış araç önlemi diyebiliriz. Biliyorsunuz özellikle ülkemizde benzin fiyatları aldı başını gidiyor ve bunun sebeplerinin başlarında vergi ücretleri olsada petrol’ün gittikçe azalmasından dolayı fiyatlardada artış olabiliyor. Durum böyle olunca artık araç üreten firmalar araçlarını yeni yakıt tüketimlerle donatıyor. Bunların dışında birde dışarıdan petrol, dizel gibi tüketim maddelerinin az tüketilip çok faydasını görebilmek için yeni karışımlar elde etmeye çalışıyorlar ancak malesef başarılı olunamamıştı ve bu sefer biz başardık.

Türkiye bildiğiniz gibi madenleri ile kaynak bir ülkedir diyebiliriz. Özellikle karadeniz bölgesinde bulunan çokca bor madenini malesef ülkemiz işletemiyor ancak umutsuzluğu kapılmayıp çalışmaya başlayan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi mühendislik öğrencileri Bor ve Hidrojen’den yakıt ürettiler. Ürettikleri yakıt aslında bir sıvı ve tek başına işe yaramıyor. Ancak Benzin ve Dizel’de ciddi derecede katkı sağlayan bu sıvı ile aracınızın yakıtı kullanma oranı %20 – %25 arasında ciddi bir şekilde düşüş sağlayacak.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here