Türkiye de 4K Kalitesine Adım Attı

Teknoloji hemen her alanda kendisini göstererek, bu bağlamda etkisini sürdürmeye yönelik çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu bağlamda yeni ortaklıklar gün yüzüne çıkarak, bu hizmetten faydalanmak isteyen kişilere son derece uygun seçenekler sunulma anlamında etkili çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Video Kalitesi Doğal Güzelliklerimizle Buluşacak

Digiturk 4K teknolojisine adım attı

4K teknolojisi belgeselleri


Son zamanlarda video kalitesi gelişmelerinde hızlı bir atağı gözlemlemiştik. Son olarak televizyonlarda ortaya çıkan 4K teknolojisi ile beraber, daha yüksek çözünürlüğe sahip videoları evimize taşıyarak; daha uygun görüntülerle karşı karşıya gelme noktasında faaliyet sergileyecek ürünleri tercih etmişizdir.

Türkiye de 4K teknolojisine dahil olarak bu bağlamda istenilen düzeye gelmeyi amaç haline getirmiştir. Bu amaç uğruna birleşerek ortak bir çalışma içerisine giren iki firma olan Digiturk ve LG Electronics, Türkiye’nin ilk belgesellerini çekmek için anlaşma imzaladı. Bu sayede de Türk bir firma bu bağlamda çalışmalara başlamış olarak, ilerleyen zamanlarda Türk televizyonlarında da bu tür kaliteli yayın seçenekleri ile karşımıza gelmeyi planladığı şeklinde dedikoduların yayılmasına neden oldu.

Mardin, Pamukkale, Bodrum, Alanya, İstanbul, Ayasofya, Lale, Cunda, Yedigöller ve Zeugma konulu 4K belgeseller, LG ULTRA HD TV sayesinde izlenebilecek ve 4K video teknolojisinin evimize uğrayarak, bu bağlamda bizi mest edeceğini de söylememiz mümkün olacaktır. Daha detaylı görüntü vererek, bu bağlamda daha da etkili olan 4K teknolojisi, Türk belgeselleri ile birleştiğine ortaya müthiş bir sonuç çıkacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0