Ana SayfaTeknoloji HaberleriTürkiye siber saldırılarda 6. Sıraya yükseldi

Türkiye siber saldırılarda 6. Sıraya yükseldi

-

Günümüzde internet üzerinden neredeyse tüm Dünya yönetiliyor diyebiliriz, internetin her an kesileceği düşünüldüğünde Dünya’nın kıyameti olabileceği bazı kişiler tarafından iddia edilse de bu olay şimdiye kadar çok kez kullanıcıların ilgisini görmüştü.

Bazı kullanıcılara göre internetin tüm Dünya’da aynı anda kopması Dünya’yı akıl almaz bir hız içerisinde yok oluşa sürükleyebilecek ken bazı kullanıcılara göre internetin tüm Dünya üzerinde gitmesinin Dünya için herhangi bir sorun yaşatmayacağı iddia edilmişti.

Bu iddilara en yakın olanak olarak yakından bakacak olursak Dünya üzerinde tüm ülkelerde internetin tamamen gitmesi maalesef ki Dünya’nın sonunu getirecektir.

Trend Micro 2014 İkinci Çeyrek Raporunu açıkladı.

Siber güvenlik şirketi olan Trend Micro bugün yaptığı açıklamalarda 2014 yılında online bankacılık işlemlerinde hedefin Avrupa üzerinde saldırıya uğrayan ülkeler arasında Türkiye ülkesinin birinci olduğu açıklandı.

Bankacılık işlemlerinde Avrupa üzerinde en çok saldırıya uğrayan ülke olarak belirlenen Türkiye Dünya’da ise 6. Sırada yer alıyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here