Türkiye Uzay Ajansı Geliyor!

Türkiye Uzay Ajansı ile yeni bir kurumun kurulacağı yönünde açıklamalar gelirken resmi açıklamalarda beraberinde geldi.

Türkiye’de uzay için çalışmalar eskiye nazaran çok daha hızlı ve daha pratik bir şekilde yürütülürken, bu alan üzerinde devletimizin desteği ile beraber özel bir çalışma yapılması için projelere başlanıldı. Bu şekilde uzun zamandır gündemde yer alan konular için resmi bir açıklama Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapıldı.

Ayrıca Türkiye Uzay Ajansı Kanun Taslağı bitmek üzerine olduğu ifade edildi. Bu açıklamanın üzerine Türkiye’de uzay adına bir başka dönemin başlaması an meselesi. Ayrıca Meclis’ten bu taslağın geçerek yasalaşması halinde konuyla ilgili çalışmalara başlanacak.

Konu ile ilgili açıklamalar gelirken çalışmaların da Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafınca sürdürülmesi ve şu ana kadar başarılı ve daha hızlı bir çalışma sürecinin kaydedildiği ifade edildi. Meclisin büyük oranda kabul etmesi beklenilen taslak, ile Türkiye‘de yeni bir döneme başlayacak.

Yeni yasama döneminde Meclis’te görüşecek olan bu durum aynı zamanda beklenti de oluşturmuş durumda.

2017’de Uydu Fırlatılacak!

Ahmet arslan tarafınca bizlere ulaşan bilgilere göre 2017 yılı içerisinde Türkiye’nin bir yeni uydu göndereceği belirtildi.

Böylece sektör adına yapılacak yatırımlar ile bir çok yeniliğe kapılar açılmış olacak. Bu sayede Türkiye’nin uzay çalışmaları adına çok önemli gelişmeler yaşanacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0