Türkiye’de İnternet Neden Yavaşladı?

Türkiye 25 ağustos tarihinden itibaren internette oldukça fazla yavaşlamalar meydana geldi. 23:00 itibari ile çoğu sosyal medya sitesine girişler engellendi.

Türkiye son zamanlarda aşırı derecede hareketli günler geçirmekte. İnternetin yavaşlaması bunla beraber sosyal medya sitelerine giriş yapılamaması bir çok kişiyi tedirgin etmiş durumda. Konu hakkında resmi bir açıklama gelmezken 23:00 itibari ile bir erişim sorunu başladı.

Siber Saldırı Olabilir Mi?

Yaşanan kesintilerin nedeni olarak siber saldırılar da gösterilirken, şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmış değil. Bu nedenle olayın gerçek nedeni şu an için bilinmiyor. Fakat uzun sürekli bir kesintinin olmaması ve hala resmi bir açıklamanın yapılmamış olması bu konuda soru işaretlerini de arttırıyor.

Siber saldırılarda gösterilirken yinede resmi bir açıklama gelmedi. Şuan için bunun siber saldırı olduğunu söylemek doğru olmaz.

Sorun Belli Oldu!

Haberlere göre Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram Suriye topraklarında devam edilen Fırat Kalkanı Operasyonu hakkında sosyal meyda sitelerinde yalan yanlış haberler ve diğer dezenformasyonları önlemek için tedbir olarak engellendiği açıklandı.

Yetkililerin kısıtlama esnasında Türkiye’yi ve TSK’yi hedef alan yalan haberlerin kaynaklarını tespit ettiği belirtildi.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0