Ana SayfaTeknoloji HaberleriTürksat 4A kanal geçişleri ertelendi

Türksat 4A kanal geçişleri ertelendi

-

Bugün (15 Temmuz) gece saat 01.00 itibaren kanallar yeni frekansa geçmek için hazırlanıyordu, ancak Türksat tarafından yapılan yeni bir açıklama ile beraber geçişlerin ertelendiği bildirildi.

Türk ve Japon mühendislerin ortak çalışması sonra geliştirilen uydu, her ne kadar şuana kadar bir sorun çıkarmamış olsa da Türk mühendislerin yapımı yerli malı olarak görülen uydu kullanıcıların takdirini kazanmış durumda.

Yazılı açıklama.

Türksat tarafından dün gece saatlerinde yazılı bir açıklama yapıldı, Türksat kullanıcılardan çok tepki geldiğini ve ramazan nedeniyle geçişlerin süresiz olarak ertelendiğini belirtti.

Kullanıcılar geçtiğimiz günlerde manual olarak ayarlama yapılması gereken uyduların oldukça fazla uğraştırdığını ramazan boyunca yapılmaması gerektiğini savunmuştu.

Türksat yeni geçiş tarihini resmi web sitesi üzerinden bildireceğini açıkladı, bizler tahmin ediyoruz ki ramazan bittikten sonra geçişler yapılacaktır.

İşte Türksat tarafından yapılan resmi açıklama.

Yayıncı Kuruluşlardan ve Ramazan ayı nedeni ile izleyicilerimizden gelen yoğun talepler dikkate alınarak, 14 Temmuz 2014 tarihini 15 Temmuz 2014’e bağlayan gece yarısı, uydularımızdaki televizyon ve radyo yayınlarında yapılacak frekans değişiklikleri ileri bir tarihe ertelenmiştir. 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur. İlgili haber için tıklayın.
-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.