Tweet Sildirmede Dünya Birincisi Olduk

Sosyal medya hesaplarını hemen hepimiz kullanmakla beraber, söz konusu platformlar sayesinde düşüncelerimizi paylaşarak, bu bağlamda etkili bir rol oynamayı umuyoruz. Herhangi bir olay üzerine yapacağımız paylaşımlar dahilinde yürüttüğümüz sosyal medya kullanımında da zaman zaman olumsuz sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

Twitter’dan İçerik Kaldırma Sonuçları

Twitter'dan Şeffaflık Dosyası Açıklaması

Twitter’da İçerik kaldırma oranları


Sosyal medya siteleri arasında sayılan ve bir mikro blog yapılandırması olarak faaliyete geçen Twitter, içerisinde bulunan paylaşımların yayından kaldırılmasına ve içerdiği profil hesaplarının kapatılmasını istatistiksel verilere dökerek, bu bağlamda da “Şeffaflık Raporu” adı altındaki çalışmalarını, takip edenleriyle paylaştı.

Şeffaflık Raporu’nun içerdiği bilgiler dahilinde yapılan sıralamada ilk sırada Türkiye yer alıyor. Twitter’ın 2014 yılının ikinci yarısını baz alarak oluşturduğu bu raporda içerik kaldırma ve hesap kapatma konusunda liderliği kimseye bırakmadık. Bunun sebebi olarak gösterilen ise, kişisel olarak yapılan paylaşımlar dışında toplumsal olaylara karşı yapılan paylaşımlar neden olarak gösterilmektedir. Bu nedenle ortaya çıkan kapatma ve içerik silme durumları da ortaya çıkabilecek bir sonuç olarak değerlendirilmektedir.

Bu tür talepler toplamda 1982 adetken, sadece Türkiye’den gelen içerik kaldırma isteği 1820 tane olarak belirtildi. Hesap kapatma anlamında ise 30 profil askıya alınarak, kullanıcılarına erişim izni verilmedi.
Türkiye’nin ardından ikinci ve üçüncü sırada olan ülkeler ise Brezilya ve Japonya olarak açıklandı. Yalnız bu bağlamda Türkiye ile aralarında adeta uçurum yaratacak sayılar bulunmaktadır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0