Ana SayfaTeknoloji HaberleriTwitter 140 karaktere veda ediyor

Twitter 140 karaktere veda ediyor

-

Ünlü mikro blog sitesi olan Twitter bilindiği gibi son zamanlar da zor günler yaşıyor. Hatta bu kötü gidişat şirketin CEO’sunun değişmesine bile sebep olmuştu. Kullanıcılar tarafından sıkça şikayet edilen bir şey daha değişiyor. Ve görünen o ki Twitter adeta kendi ile özdeşleşen 140 karakter sınırını ortadan kaldırmaya hazırlanıyor. 

Twitter bilindiği gibi geçtiğimiz dönemde özel mesajlaşmadaki 140 karakter sınırını kaldırmıştı.  Twitter’ın bu hamlesi paylaşımlardaki benzer sınırı da kaldırmaya da işaret  belirtiliyor.

Kullanıcılarının 140 karakter sınırını aşmamak kaydıyla paylaşımlarda bulunmasına imkan veren mikro blog sitesi Twitter kısa süre içinde bu sınırlamayı ortadan kaldırabilir.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, bir süredir üzerinde çalıştığı projeyi hayata geçirmeyi planlayan Twitter, bu kapsamda 140 karakter sınırını biraz esnetecek.

ABD merkezli şirketin bu projesinin detayları hakkında henüz net bir bilgi bulunmazken 140 karakter limiti bulunmayacak yeni Twitter için iki iddia ön plana çıkıyor.

Twitter tarafından ayrı bir uygulama gelebilir

Geçtiğimiz dönemde mesajlaşmadaki 140 karakter sınırını ortadan kaldıran mikro blog sitesinin Periscope gibi ayrı bir uygulama yardımıyla kullanıcıların uzun paylaşımlar yapmasına imkan sağlayacağı tahmin ediliyor.

Başka bir iddiaya göre, Twitter 140 karakter limitini ortadan kaldırmak için ayrı bir uygulamadan yardım almak yerine site içinde bir çözüm sunacak. Yani kullanıcılar 140 karakter sınırı olmadan Twitter üzerinde dilekdikleri paylaşımı yapabilecekler.

2006 yılında sosyal medya uygulamaları arasına girdiği günden beri 140 karakter sınırlaması ile karakteristik bir özelliğe kavuşan Twitter’ın bu yeni projesinin kullanıcı açısından alacağı tepkileri ise zaman gösterecek gibi duruyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here