Twitter 23 milyon robot kullanıcıya sahip

Tüm internet üzerinde baştan sona üye olunan sitelerde bulunan robot üyelik durdurulamıyor. Twitter dahil olmak üzere Facebook üzerinde de beğeni hilelerinde kullanılan robot kullanıcılar sosyal ağlar için tehlike saçarken en çok kullanıcıları hedef alıyor.

Twitter üzerinde daha çok bulunan robot kullanıcıların sayısını inanılacak gibi değil, aylık olarak 270 milyon aktif üyeye sahip olan Twitter bugün yaptığı açıklama ile beraber bünyelerinde 23 milyon robot kullanıcı barındırdıklarını açıkladı.

Twitter aktif olarak kullanılan hesaplarının 8.5 gibi bir rakamının robot olduğunu açıklarken bu sayının yarısından fazlasını yani %5 gibi bir oranının reklam botu olduğunu açıkladı, reklam botu yani kullanıcılar tarafından isteğe bağlı hile olarak yapılan FAV, RT gibi çeşitli kategorilerden oluşuyor.

Sosyal medya devleri robot hesaplara karşı duramıyor.

Sosyal medya sitesine sahip olan Twitter gibi birden fazla robot kullanıcıya sahip internet sitesi bulunmakta, sosyal medya sitelerinin en büyük sorunu olarak gösterilen robot kullanıcılar maalesef sürekli olarak bulunamıyor.

İyi yönünden bakılacak olunursa Twitter üzerinde bulunan 23 milyon robot hesabının 8.5 oranını oluşturduğu bu oranın %5 gibi bir bölümünün reklam için kullanıldığı %3 gibi bir bölümünün iyiye (kan bağışı, organ nakli) gibi olayları bildirmeye yaradığı açıklandı.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0