Ana SayfaAndroid HaberleriTwitter, Android İçin Kritik Sorun Uyarısında Bulundu!

Twitter, Android İçin Kritik Sorun Uyarısında Bulundu!

Android kullanıcılarına Twitter'dan uyarı...

-

Twitter, Gizlilik blogunda Android uygulamasında son zamanlarda bir güvenlik açığı keşfi hakkında bir açıklama yaptı. Sosyal medya ağına göre, kritik sorun kötü bir oyuncunun profilinizin kontrolünü ele geçirmesine izin veriyor. Kişinin tweet ve DM göndermesine ve hatta kamuya açık olmayan bilgilere erişmesine izin verebilir. Yalnızca Twitter uygulamasının kısıtlı depolama alanlarına kötü amaçlı kodun eklenmesi gerekiyordu.

Twitter, kimsenin bu güvenlik açığından gerçekten yararlandığına dair hiçbir kanıt bulamadığını belirtti. Ancak güvenlik açığını gidermek için gerekli tüm önlemleri alıyor. Android’in belirli bir sürümüne ve ağın uygulamasına bağlı olarak, şirket, nasıl devam edileceği konusunda talimatlarla insanlarla iletişim kuruyor. Twitter onlarla e-posta yoluyla veya uygulamanın içinde iletişim kuruyor. Elbette, sizinle iletişim kurulmamış olsa bile, Android için Twitter’ın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmanızı öneririz.

Sosyal medyaya göre, madalyonun iOS tarafındaki kullanıcılar bu sorundan etkilenmedi. Ancak, sonuçta uygulamanın hassas kısımlarına iOS üzerinden erişilememesi sürpriz değil. Şirket, kullanıcılardan özür diliyor ve bilgilerin ağında güvenli olmasını sağlamak için her zaman çalışacağına teminat veriyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Kaynakgizchina

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here