Ana SayfaTeknoloji HaberleriTwitter Artık GIF Formatını Kabul Ediyor

Twitter Artık GIF Formatını Kabul Ediyor

-

En iyi Android tabletler

Android, tabletler söz konusu olduğunda idealden daha az olduğu için bir üne sahiptir. iPadOS'un büyük...

Son dönemlerin trendi olan GIF, artık Twitter tarafından da destekleniyor.

Gerek eğlenmek gerekse beğeni amaçlı olsun sön dönemlerde oldukça popüler olan GIF formatlı resimler şu ana kadar Twitter tarafından desteklenmiyordu. Twitter kullanıcıları GIF formatlı resimlerin Twitter tarafından desteklenmesi konusunda oldukça istekliydi ve bu konuda çalışma yapılması konusunda yoğun bir talepleri vardı. Twitter yönetimi bu istekleri ve ilgiyi görmemezlikten gelmedi ve kullanıcıların bu taleplerini kabul etti.

Bugün itibariyle artık Twitter platformunda GIF formatı destekleniyor ve GIF formatında ki videolar paylaşılabiliyor.

Twitter, bugün kendi resmi hesabından yaptığı açıklamada GIF formatının aktif olduğunu ve artık kullanıcıların GIF formatlı resim paylaşabileceğini duyurdu. Kullanıcılar tarafından da oldukça beğenilen ve olumlu geri dönüşler alan bu yeni özellik, Twitter kullanıcılarının büyük bir bölümü tarafından kullanılmaya başlandı bile.

Ayrıca GIF formatlar sadece Twitter web sitesinde değil Android ve İos uygulamalarında da kullanıcılar tarafından paylaşılabilir. GIF formatlı resimleri sevenler için oldukça güzel bir haber olan bu yenilikle birlikte artık Twitter, kullanıcılarına daha fazla seçenek sunmayı ve daha eğlenceli tweet atma deneyimi yaşatmayı planlıyor.

Twitter tarafından sunulan GIF formatlı resim paylaşma özelliğinin bir tek küçük olumsuz yanı var oda GIF animasyonlarını otomatik olarak değilde üzerine tıklayarak başlatabiliyor olması.

-- Reklam --

Apple iPhone 14 Pro DxOmark kamera sonuçları açıklandı

Ünlü portal DxOMark nihayet yeni iPhone 14 Pro'da kendini ifade etti ve Apple serisinin yeni zirvesinin fotoğraf sektörü hakkındaki...

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.