Ana SayfaTeknoloji HaberleriTwitter ile Google Anlaşma Yaptı

Twitter ile Google Anlaşma Yaptı

-

Hayatımızı kolaylaştıran teknoloji dünyasında her geçen gün ile beraber yeni haber başlıkları insanlar ile paylaşılıyor ve aralarında bir çoğu gerçekten büyük önem arz ediyor. Bu önemli haber başlıklarını sizlere aktarmaya çalışırken bu konuda bu yazımızda paylaşacağımız haber de ilginizi çekecektir. Bundan bir süren önce alanında uzman yapısı ile sosyal medya site ve uygulamaları listesinde üst sıralarda yer alan ve bir microblog sitesi olan Twitter, Google şirketi ile bir anlaşma yaparak tweetlerin Google’da yapılan aramalarda çıkmasını sağlamış ve bu konuda büyük derece de popülerliği yakalamıştır.

Popülerliğini Arttırdı

Bu konuda geçtiğimiz günlerde yeni bir anlaşmaya imza atan iki dev firma, yaptıkları anlaşma ile yine aynı amaca hizmet edecekler. Bu konuda düşünülecek olursa sosyal medya site ve uygulamalarına, çıkardığı Google+ ile rakip olan Google şirketi, bu anlaşma sayesinde Twitter’ı robotları ile taramak yerine sitenin veri tabanına dışarıdan erişerek tweetleri daha kolay listeleyebilecek.

Daha Fazla Kazanacak
Eski yapılan anlaşma yenilendi.


Bu konuda konu da sessiz kalmayı tercih ederek konu ile ilgili her hangi bir açıklama yapmayan iki dev şirket, geçmişte yapmış oldukları anlaşmayı yenileyerek yeni bir anlaşma imzalamışlardır. Bu konuda Twitter’ın amacı popüleritesini arttırmak ve aktif kullanıcı sayısını yükseltmek olduğu açık bir şekilde ortada olmakla beraber aynı zamanda da tweetlerin Twitter dışında yayılmasını sağlayarak kasasına daha fazla para koymak olabilir.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here