Twitter, Instagram’ı Geride Bıraktı

Her geçen gün gelişen ve her bir ürünün akıllı hale geldiği günümüz teknolojisinde, şüphesiz en çok sosyal medya hesapları da popüleritesini arttırmaktadır. Konu ile ilgili yapılan açıklamalar doğrultusunda sosyal medya hesaplarının arasında olan yarış, her geçen gün artış göstermektedir ve git gide ortalık kızışmaktadır. Instagram’ı satın alan Facebook şirketi, yaptığı güncellemeler ile uygulama kullanıcı sayısı ile Twitter kullanıcı sayısını açık ara fark ile geçmişti.

Nedeni Silinen Sahte Hesaplar

Fakat bu durumda açılan hesapların bir çoğunun sahte ve boş hesap olduğu bilindiği için söz konusu hesaplar son zamanlarda silinmişlerdir. Silinen hesaplar, ünlülerin de bir çoğunun takipçi listesini en aza indirgemiştir. 16 ve 64 yaş grubu arasında yapılan bir ankete göre, Twitter kullanıcıları, Instagram kullanıcılarını geçmiş ve bu durumda silinen hesaplardan dolayı, Instagram hesabının kullanıcıları oldukça azalmışlardır. Yapılan anket sonuçlarına göre, bir microblog sitesi olan Twitter, Youtube, Facebook, Instagram kullanıcılarını geride bırakmakla beraber aynı zamanda da kullanıcı sayılarında her geçen gün artış yaşamaktadır.
twitter-instagram-edit
Fakat bu konuda unutulmaması gereken bir gerçek var ki o da, Twitter kullanıcı hesaplarının da bir çoğu sahtedir. Instagram da silinen sahte hesaplar nedeni ile Instagram kullanıcıları yıl başı öncesi azalmıştır. Konu ile ilgili yapılan açıklamalara göre, önümüzdeki zaman diliminde, Instagram hesabı kullanıcılarının tekrar artış göstereceği belirtilmiş ve yapılan açıklamalara da eklenmiştir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0