Twitter Kullanıcıları DM’lere Dikkat Edin!

Özel mesaj sisteminin getirilmesi ile birlikte pek çok sorunun da başlangıcına imza atan Twitter, bu konuda pek çok mağduriyete de yol açmış durumda. Kişilerin gelen mesajlardaki adımları takip etmesi ile birlikte pek çok konuda sorun yaşaması söz konusu olurken, konuyla ilgili uyarılar da yapılıyor.

Twitter Mesajlarından Korunun!

DM’ye gelen sahte mesajların dikkate alınmaması gerektiği ifade edilirken, bu tip mesajların açılmadan silinmesi gerektiği belirtildi. Bu bakımdan Twitter kullanıcıların son zamanlarda sık sık görülmeye başlanan ve daha fazla kişiye gönderilmeye başlanan mesajlar için dikkatli olmalı. Yapılan açıklamalarda gelen mesajlarda hesabın kilitlendiği, askıya alındığı gibi ibareler ile kişilerin işlem yapması gerektiği belirtilirken, verilen linkler sayesinde kişilerin başta Twitter olmak üzere pek çok bilgisine de erişim sağlanabiliyor. Mevcut durumdan milyonlarca kullanıcının maruz kaldığı ifade edilirken, sayının bu kadar çok olması da özel mesajlar üzerinden gelen bu durum için çözüm getirilmesini de mecbur kılıyor. Özel mesajlar hakkında her ne kadar uyarılar yapılsa da bu durum karşısında zarar gören kişilerin önlenmesi mümkün değil.

Twitter’da Nasıl Korunulur?

Gönderilen özel mesajlardan korunmak isteyen kişiler ise bu konuda mutlaka gelen mesajlara dikkat etmeli. Hesabın kilitlenmesi ya da kapatılması gibi durumlarda profildeki seçeneklerin değerlendirilmesi gerekirken, bu konuda üçünü kişilerin yetkili olmaması nedeniyle gelen mesajlar üzerinden işlem yapılmaması öneriliyor. Ayrıca kişilerin olası bir hesap çalınma durumuna karşı hesabın geri alınmasında gerekli kurtarma seçeneklerini de iyi bir şekilde ayarlaması gerekiyor.

dm

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0