Ana SayfaTeknoloji HaberleriTwitter Ramazana Hazır

Twitter Ramazana Hazır

-

11 Ayın sultanı Ramazan ayının başlamasına artık saatler kaldı. Sosyal medya devi Twitter, ramazan için bazı özellikler ve yenilikler getirdi.

Ramazan ayının başlamasına artık saatler kaldı. Yarın Müslüman alemi ilk orucunu tutmaya başlayacak. Sosyal medya alanında devi Twitter, Ramazan ayı için bazı güzel ve özel adımlar atmış durumda. Bildiğiniz üzere bazı bilişim devleri Ramazan ayı için kullanıcılarıına yeni özellikler sunmaya hazırlanıyor. Twitter’da Ramazan ayı için yenilikler sunan bilişim devleri arasında yer alıyor.

Öyle ki, Twitter 11 ayın sultanı olan Ramazan ayı için yepyeni özel bir hashtag açmış durumda. Bir kaç gün öncesine kadar Ramazan ayı için bazı yenilikler yapacağının sinyalini veren Twitter, bugün blog sayfasından Ramazan ayı için özel olarak 2 adet hashtag açtığını duyurdu.Bu hasthag’lar #Ramadan ve #Eid hashtaglari olduğunu söyledi. Bu seçilen 2 hashtag Ramazan ayında en çok tweet atılan 2 dil olan Arapça ve İngilizce dilinin kelimeleridir. Ayrıca Ramazan ayı için bu hashtaglere bazı Ramazan ayına özel tasarımlarda hazırladığını duyuran Twitter, bu bağlamda Dünya Kupası için yaptığı yeniliklere benzer yapıda yenilikler yapmış gözüküyor.

Twitter aynı zamanda kullanıcılarına bir başka önemli ve güzel Ramazan ayına özel yenilikte sunuyor; Öyle ki Twitter, kullanıcılarının İmsak ve İftar saatlerini öğrenmesini sağlıyor.

Peki Twitter aracılığıyla İmsak ve İftar saatlerini nasıl öğrenebiliriz?

Bunun için @AlArabiya kullanıcısına #iftar ve imsak ve iftar saatini öğrenmek istediğiniz şehrin ismini hashtaglayip tweet atmanız gerekmektedir. Örnek tweet: @AlArabiya #iftar #adana

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.