Ana SayfaTeknoloji HaberleriTwitter Timeline Uygulamasına mı Geçiyor

Twitter Timeline Uygulamasına mı Geçiyor

-

Twitter, milyonlara ulaşmış bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına tweet adı verilen en fazla 140 karakterlik metinlerle duygu ve düşüncelerini yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracı olarak dünyada adını duyurmuştur.

Twitter Timeline Kalıcı mı Olacak ?

Timeline twitt 1

Twitter, tweet’lerini önceden kronolojik sıra olarak sıralarken değişikliğe giderek kullanıcıların ilgi alanlarına göre sıralandığı yeni “timeline”ını denemeye başladı

Twitter, kullanıcılarına daha iyi bir içerik sunmak ve klasiklikten kurtulmak için yeni uygulaması timeline modelini denemeye aldı.

Halen deneme amaçlı olarak yalnızca belirli bir grubun kullanımına sunulan timeline, tweet’ler de alışkanlıkları değiştirecek yapılanma ile alışkın olunan tarihsel sıralama olarak değil, kullanıcıların ilgisine göre sıralanacak.

Bazı kullanıcılar Twitter’ın denediği yeni ‘timeline’dan hoşlanmamış olacaklar ki, Twitter’ı Facebook’a benzemeye çalışmakla suçladılar. Bunun sebebi de, Facebook’un da Twitter gibi başladığı kronolojik timeline modelinden  zamanla vaz geçerek ‘En yeni’ ve ‘Başlıca’ haberler olarak değiştirmesini örnek gösteriyorlar.

İlgili uzmanların görüşlerine göre Facebook’ta beğeni ile karşılanan sıralama Twitter’ın bu yeniliği denemesinin nedeni uygulama başında olamayan kullanıcılarının geçmiş bilgilerden önem arz eden yoğunluk alan haberlerden haberdar edilmesi olarak görülüyor.

Twitter buna çözüm bulmak amacıyla geçtiğimiz Ocak ayında yeni güncellemeleri  ile “siz burada yokken” isimli bir uygulama getirmiş ve kullanıcıların kaçırdığı önemli tweet’ler hakkında bilgilendirme yapmayı amaçlamıştı.

Twitter’ın halen tepki çeken 140 karakter uygulamasını devam ettirip, Twitter timeline uygulamasını ne zaman tüm kullanıcılarına sunup sunmayacağı hatta uygulamaya devam edip edilmeyeceği önümüzdeki aylarda kesinlik kazanacak.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here