Ana SayfaTeknoloji HaberleriTwitter, Video ekleme özelliğini kullanıma sundu

Twitter, Video ekleme özelliğini kullanıma sundu

-

Akıllı telefon pazarında yaşanan hareketliliğe sosyal medya siteleri de dahil oldu. Kullanıcıların ilgisini çekmek için yarışan dev firmalar ardı ardına yeni özellikler getiriyor. Yenilik akımına son katılan ise video ekleme özelliğiyle Twitter oldu.

twitter video özelliği

Akıllı telefonlarda 4K video çekme yarışı devam ederken Twitter’dan video twit özelliği geldi. Aslında bu özelliğe yabancı değiliz kısa bir süredir telefonlar üzerinden videolar hazırlayarak paylaşabiliyorduk ancak masaüstü kullanıcıları için bu özellik aktif edilmemişti. Son değişiklikle artık Twitter.com masaüstü kullanıcıları video paylaşımları yapabilecekler.

Haber ve açıklama yine resmi Twitter hesabından duyurulan bir haberle açıklandı. Yeni hedefleri site çatısı altında kullanıcıların tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek özellikler eklemek. Yapılan değişiklikle beraber artık maksimum dosya boyutu 512 Megabayt geçmeyecek şekilde yüklemeler yapılacak ayrıca düzenleme sekmesi açılarak videoyu 1 ila 30 saniye arasında bir süreye sığacak şekilde düzenleyebiliyorsunuz.

Web üzerinden paylaşacağınız video formatları ise MP4 ve MOV olarak sınırlı kalırken. Ayrıca yüklediğiniz videonun minumum 32×32 pikselle maksimum 1920×1200 piksel çözünürlük arasında bir değere sahip olması gerekiyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here