Twitter Video Servisi Kullanıma Açıldı

Twitter Video Servisi kullanıma açıldı!! Twitter yenilikleri bir bir sıralarken, uzun süredir gündemde konuşulan video servisini de kullanıma açtı.

Video servisi ile ilgili uzun süredir tanıtımlar yapan Twitter, böylece Twitter’a yeni bir özellik katarken özelikle Vine gibi diğer sosyal ağlara da daha ciddi şekilde rakip olmayı başardı. Facebook’un ardından en çok tercih edilen sosyal ağlar arasında olan Twitter, bu yenilikleri ile sosyal medya pazarında rakipleri ile farkı açmak istiyor.

Telefonlar üzerinden çekilen videoların Twitter üzerinden düzenlenmesi ve sonrasında paylaşılmasını sağlayan Twitter video servisi, bir takım kısıtlamalar da getirilmiş durumda. Herhangi bir filtre ya da efektlerin uygulanamadığı bu videolarda, özel çalışma yapacakların ilk olarak videolarını düzenlemesi gerekiyor. Ayrıca 30 saniye içerisinde çok sayıda video çekmek mümkünken, kullanıcılar videolara herhangi bir şekilde müdahale edemiyor. Fakat çekilen videoların sıralamasının değiştirilmesi mümkün. 

Twitter’da gelir artıyor

Bu yenilikleri ile birlikte pazardan daha fazla pay almaya başlayan Twitter’ın mali tablosunda da bu durum açık bir şekilde görülebiliyor. 2014’ün son çeyreğinden itibaren bu konuda çalışmalarını hızlandıran Twitter’da 3 aylık gelir de açıklandı. 479 Milyon Dolar gelir elde eden Twitter, bu alanda giderek çıtayı yükseltmeyi de başarıyor. Öyle ki geçtiğimiz yılın aynı istatistiklerine bakıldığında şirketin geliri sadece 260 Milyon Dolar civarındaydı. Bu bakımdan Twitter tarafından yapılan bu değişikliklerin kullanıcılar tarafından benimsendiği de görülebiliyor.

twitter

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0