Twitter’da 3.Dünya Savaşı’nı Başlattılar

Sosyal medyanın ne derece yaygın kullanıldığını; dün bir kez daha anlayarak, kullanıcılar arasında yaşanan bilgi transferinin ne kadar hızlı bir biçimde ilerlediğini gördük. Facebook ve Twitter gibi web sitelerinden yapılan paylaşımları an be an takip etme imkanını elimizde bulundurarak; dünyayla olan bağlantımızı bu unsur sayesinde daha da güçlü bir hale getirebiliyoruz.

Sahte Tweetler Panik Yarattı

Twitter üzerinden dün duyurulan bir haber üzerine sosyal medyada aktif bir biçimde yer alan kileri panik havası sardı. New York Post’un ve United PressInternational’ın Twitter hesaplarında 3. Dünya Savaşı’nın çıkacağına yönelik paylaşımlarda bulunuldu. Söz konusu tweetler dakikalar içerisinde binlerce kullanıcıya ulaşarak; birçok kez retweetlendi.

Amerika ve Çin savaş gemileri arasında ciddi bir çatışma başladığını belirten Twitter hesapları, Papa üzerinden de açıklamalar yaparak daha tweetlerin daha inandırıcı bir biçimde, kullanıcılara ulaşmasını sağladı.

Sonraki süreçte Twitter hesapları bulunan haber ajanslarının, söz konusu sosyal medya hesaplarının hacklendiği konusunda bir açıklama yapıldı. Bu açıklama sonrasında oluşmuş olan panik havasına son verilerek; sosyal medya kullanıcılarının rahat bir nefes alması sağlandı.

2014 yılını son aylarında siber saldırılar kendini daha fazla göstererek, uluslar arası bağlamda krizlerin ortaya çıkmasında bile etkili bir unsur olarak göze batmıştır. 2015’in ilk günlerinde de aynı tarz haberlere denk geldiğimiz için; içinde bulunduğumuz yılın da aynı şekilde geçebileceğini söylersek herhalde yanılmış olmayız

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0