Twitter’da Sevgililer Günü İstatistikleri

Sosyal medya sitelerini yaygın olarak kullanmaktayız. Özellikle sevgililer günü gibi günlerde söz konusu günü ifade eden duygu yüklü paylaşımlarda bulunarak, sevgililerimize olan değeri göstermek için belli metinler hazırlamakla beraber, sosyal medyada da sürprizlere tanık olmaktayız.

Sosyal Medyada Sevgililer Günü Çalışmaları

Sevgililer Günü İstatistiksel Verileri

Facebook’un Türkiye ilişki haritasını çıkarmasından sonra Twitter da buna benzer bir çalışma yürüterek elindeki verileri paylaşma noktasındaki çalışmalarını sergiledi. Twitter’ın son günlerde hızlı bir araştırma içerisine girerek sevdiğimize özel hediyeler almaya çalıştığımız Sevgililer Günü’ne yönelik çalışmasında, sahip olduğu platformda aranılan sevgi sözcüklerini baz aldı.

Seni seviyorum” gibi sözcüklerin her dildeki kullanımı istatistiksel verilere döküldüğü ve Türkiye’nin bu bağlamda oluşturulan sıralamada altıncı sırada yer aldığı oluşturulan verilere dayanarak söylendi.“Seni seviyorum” sıralamasının en üst basamağında İsveç bulunurken, onu Slovakya ve İsrail takip ediyor.

İnsanların ilişki takvimleri hakkında da araştırma yaparak elde ettiği bilgileri kullanıcılarıyla paylaşan Twitter’ın yaptığı araştırmaların sonuçları arasında şaşırtıcı bilgiler ortaya çıkıyor.

Aşk Takvimi adı altında yapılan bu çalışmada, ilk buluşmalar en fazla Ocak aylarında gerçekleşirken, ayrılık durumlarıyla da en fazla Mart ayında karşılaşma durumu ortaya çıkıyor. Tweet’lere göre en fazla nişanlanma olayı Ağustos içerisinde yaşanırken, Aralık ayında da boşanma süreçleri son buluyor. Bunun yanı sıra evlenme kararlarına dair icraate geçilmesi durumuna da Temmuz ayında rastlanılıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0