Twitter’dan Otomatik Video Seçeneği

Twitter, Facebook’un izlediği yolu takip etmeye devam ediyor. Son olarak videoları otomatik oynatma seçeneği noktasında çalışmalar yapmaya başlayan Twitter, az önce bahsettiğimiz söylem hakkında bizleri bir kez daha yanıltmamayı başarmış görünüyor. Bu aşamadaki çalışmaların henüz test aşamasında olduğunu ve ilk olarak Amerika’da kullanılmaya başlandığı da gözlemlenen diğer detaylar arasındaki yerini aldı.

Twitter’dan Hamleler Gelmeye Devam Ediyor

Twitter

Twitter, otomatik video oynatma seçeneğini kullanıcılara sunuyor


Twitter platformunda kısa bir süre önce başlatılan video içerik seçeneği; görsel anlamda da yeterli bir platform oluşturmak için çalışmalar başlatan Twitter’ın son dönemlerdeki en etkili vizyonu haline geldi. Bu belirlenen hedefin mali yönden de katkı sağlayacağı düşüncesiyle harekete geçen Twitter, Facebook‘u örnek alarak, otomatik açılan videoları reklam eklentileri ile beraber kullanıcılara sunmayı ve bu aşamadan gelir elde etmek gibi bir amacının olduğunu söylememiz mümkün.

Konuyla ilgili olarak Twitter basın sözcüsü tarafından yapılan açıklamalar da otomatik video seçenekleri hakkında yapılan çalışmaları doğrular nitelikte.” Prometed Video” adı altında kendini gösterecek olan Twitter; söz konusu video çalışmalarının tamamen reklama dayalı olarak kullanıcılara sunulacağını da belirtti. Aynı Facebook’taki gibi çalışma mekanizması olacak olan videolar, ilk başta sessiz olarak kendini gösterecek; ilgi çekmesi durumunda videoyu tıklayarak sesi etkin kılmanız sağlanacak. Twitter’ın bu videoları reklam aracı olarak nasıl kullanacağı ise tamamen merak konusu.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0