Twitter’ın Son Özelliği: Sen Uzaktayken

İlk günkü halinden giderek uzaklaşarak pek çok eklenti ve özellikle yenilenen Twitter, bu konuda çalışmalarında hız kesmiyor. Son olarak Twitter resmi blogu üzerinden yayınlanan yazıya göre Twitter’ın hayata geçireceği son özellik While you were away olacak. Türkçe’ye Sen Uzaktayken şeklinde çevrilen özellik sayesinde Twitter’dan uzak kalınan anlarda Twitter’da yaşananları kullanıcılara sunuyor.

Kişinin Twitter’dan çıkış yapıp, tekrar Twitter’a giriş yaptığı süre içerisinde Twitter’da gerçekleşen önemli eylemler, kişinin Twitter profilline While you were away başlığı altında gönderilecek. Bu sayede Twitter’a tekrar giriş yapan kullanıcılar, Twitter’da olmadığı anlarda nelerin yaşandığı, kimin hangi mesajı attığını ve ne kadar ilgi gördüğünü öğrenebilecek.

Şu an için test süresinde olan yeni özellik kısa süre içerisinde tüm Twitter kullanıcıları kapsayacak şekilde güncellenecek.  While you were away özelliği henüz mobil uygulamalarda kullanılmamakla birlikte konu ile ilgili bu yönde herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Twitter’a giriş yaptıktan sonra önceki mesajları okuma imkanı bulunurken, böyle bir yeniliğin kullanıcılar tarafından ne kadar benimseneceği merak edilen konular arasında.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0