Üç Boyutlu tarama özelliği ile EyesMap

E-Capture R&D firmasından Üç boyutlu tarama özelliğine sahip tablet

Google tarafından ilk defa hayata sunulması beklenen ve tanıtılan üç boyutlu tarama ve ölçüm teknolojisi; EyesMap adlı tablet ile E-Capture R&D firması tarafından gelişmiş haliyle can buluyor! E-Capture R&D firması tarafından daha gelişmiş bir halde olan tablet, daha olumlu sonuçlar elde ederken, uzaklık mesafesi artış gösteren konumlarda da ölçüm yapabiliyor.

EyesMap ve Üç boyutlu ölçüm özelliği

  • EyesMap Tableti üzerinde İntel i7 işlemci ve 16GB ram bulunması ile beraber Windows 8 işletim sistemi kullanması, doğru analizler için yeterli iş gücü oluşturabiliyor.
  • 13MP gücünde 2 adet kameraya sahip olan tablet, derinlik sensörü yanında GPS-GNSS bağlantısı da bulunmakta. Bu donanımlar sayesinde 3 boyutlu fotoğraf çekebilme fonksiyonu kazanan cihaz, harikalar yaratabiliyor!
  • Kendine özel geliştirilen uygulaması ile fotoğrafları üç boyutlu olarak çekebiliyor ve bunun yanında büyük nesnelerde; koordinat, hacim ve boyut ölçümleri de yapabiliyor.
  • Üzerinde bulunan kısa mesafeli lazer yardımı ile 80 metreye kadar olan uzaklıkta ki çekimlerde doğru sonuçlar analiz edebiliyor.

EyesMap adlı ürün 2015 yılında satış sunulması bekleniyor. Ürün videosunu izleyerek bir ön izlenime sahip olabilirsiniz.

 

http://www.youtube.com/watch?v=7743llCKGOU

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0