Ana SayfaTeknoloji HaberleriÜç Boyutlu tarama özelliği ile EyesMap

Üç Boyutlu tarama özelliği ile EyesMap

-

Google Deprem Bölgesi Güvenli Bölge Haritaları Belli Oldu!

Bu gece ülkemizde yaşanan ve birçok ilde can ve mal kaybına uğratan depremi yaşadık ilk...

E-Capture R&D firmasından Üç boyutlu tarama özelliğine sahip tablet

Google tarafından ilk defa hayata sunulması beklenen ve tanıtılan üç boyutlu tarama ve ölçüm teknolojisi; EyesMap adlı tablet ile E-Capture R&D firması tarafından gelişmiş haliyle can buluyor! E-Capture R&D firması tarafından daha gelişmiş bir halde olan tablet, daha olumlu sonuçlar elde ederken, uzaklık mesafesi artış gösteren konumlarda da ölçüm yapabiliyor.

EyesMap ve Üç boyutlu ölçüm özelliği

  • EyesMap Tableti üzerinde İntel i7 işlemci ve 16GB ram bulunması ile beraber Windows 8 işletim sistemi kullanması, doğru analizler için yeterli iş gücü oluşturabiliyor.
  • 13MP gücünde 2 adet kameraya sahip olan tablet, derinlik sensörü yanında GPS-GNSS bağlantısı da bulunmakta. Bu donanımlar sayesinde 3 boyutlu fotoğraf çekebilme fonksiyonu kazanan cihaz, harikalar yaratabiliyor!
  • Kendine özel geliştirilen uygulaması ile fotoğrafları üç boyutlu olarak çekebiliyor ve bunun yanında büyük nesnelerde; koordinat, hacim ve boyut ölçümleri de yapabiliyor.
  • Üzerinde bulunan kısa mesafeli lazer yardımı ile 80 metreye kadar olan uzaklıkta ki çekimlerde doğru sonuçlar analiz edebiliyor.

EyesMap adlı ürün 2015 yılında satış sunulması bekleniyor. Ürün videosunu izleyerek bir ön izlenime sahip olabilirsiniz.

 

-- Reklam --

Xiaomi Poco X5 Pro ve Poco X5 tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Poco X serisi genellikle iyi bir ekran (yüksek yenileme hızına sahip), büyük, hızlı şarj olan bir batarya ve fiyat...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz