Uçağım Düşüyor Mu?

İnsanlar teknoloji dünyasını geliştirdiklerinden bu yana bir çok alanda yenilikler yapılmış ve bir çok uygulama ile insan hayatı kolaylaşmakla beraber aynı zamanda da pratikleşmiştir. Bu konuda gerek sağlık gerekse diğer alanlarda bir çok uygulama çıkartılmış ve çıkarılan uygulamalar, insanlar tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Bu konuda yapılan uygulamalardan bir tanesi var ki, ne işe yaradığı hususunda dudak uçuklatıyor. Söz konusu uygulama, “Uçağım Düşecek Mi?” adı ile İngiliz Vanilla Pixel firması tarafından hazırlanmış ve nokta atışı niteliğinde verdiği sonuçlar ile görenleri hayret içinde bırakmıştır.

Sadece 1 Dolar

Bu konuda “Am I Going Down?” (Düşüyor muyum?) adı ile piyasaya sürülmüş olan uygulama, test sonuçlarında isabetli verileri gözler önüne sermiştir. Bu uygulamadan yararlanmak için ise tek yapmanız gereken, akıllı telefonunuza bu uygulamayı indirip, uçağa binmeden önce uçağın verilerinin ekranda yansımasını beklemek. Uçağın daha önce yaptığı kaza sayısı, rota, binilen hava alanını, iniş yapılacak olan hava alanını, hava durumunu baz alarak bir hesaplama yapıyor ve uçağın düşüş yapma olasılığını, uygulamayı kullanan kişinin ölme ihtimalini hesaplayabiliyor.

İngiliz'ler Buldu

Bu uygulama ile yolculuk yaptığınız uçağın düşme ihtimalini hesaplayın.


Bu konuda Los Angeles-Hong Kong arasındaki Boeing 777 Cathay Pacific uçuşu test olarak uygulandığında kişinin ölme olasılığını uygulama, 4 milyonda 68 olarak hesapladı. Bu uygulama sayesinde uçak ile yolculuk yaparken insanların kafalarındaki tedirginlikler artık tarih olacak ve yetkililerden gelen açıklamalara göre söz konusu uygulama güncellemeler ile geliştirilecek. Şimdilik sadece bir dolara satılıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0