Ana SayfaTeknoloji HaberleriUydudan Mobil Mesajlaşma Dönemi Başlıyor!

Uydudan Mobil Mesajlaşma Dönemi Başlıyor!

İngiliz merkezli Bullitt yapımı telefonların uydu üzerinden bağlanıp mesaj göndermesi yaklaşık on saniye sürecek. Hücresel ve Wi-Fi alımı kaybolduğunda, cihaz otomatik olarak uydu bağlantısına geçecek. Detaylar henüz oldukça kısa ancak şirket bunun sorunsuz bir deneyim sunacağını söylüyor.

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Akıllı telefon markaları bugünlerde uydu mesajlaşmaya büyük ilgi gösteriyor. Apple ve Huawei, son amiral gemilerine uydu bağlantı özellikleri eklediler ve Samsung’un da aynı şekilde çalıştığı söyleniyor.

İngiltere merkezli bir akıllı telefon üreticisi olan Bullitt Group, şimdi işleri bir sonraki seviyeye taşımak için, 2023’ün ilk çeyreğinde dünyanın iki yönlü uydu mesajlaşma teknolojisine sahip ilk akıllı telefonunu piyasaya süreceğini duyurdu.

Bullitt, yeni akıllı telefonu geliştirmek için lider çip üreticisi Mediatek ile ortaklık kurdu. Firma, yeni nesil 5G akıllı telefonlarında doğrudan uydu iletişimini sağlamak için yarı iletken şirketi ile son 18 aydır çalışıyor.

Şirket, MediaTek’in bu yılın başlarında tanıtılan 3GPP NTN (Karasal Olmayan Ağ) yonga setini ilk kullanan şirket olacağını söylüyor. Buna paralel olarak, OTT uydu mesajlaşma hizmetini desteklemek için özel yazılım ve hizmet bileşenleri geliştirilmiş.

uydu-mesaji

Bullitt yapımı telefonların uydu üzerinden bağlanıp mesaj göndermesi yaklaşık on saniye sürecek. Hücresel ve Wi-Fi alımı kaybolduğunda, cihaz otomatik olarak uydu bağlantısına geçecek. Detaylar henüz oldukça kısa ancak şirket bunun sorunsuz bir deneyim sunacağını söylüyor.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz