Uygulamalardaki Büyük Tehdit

Teknoloji dünyasında adı en çok geçen alan şüphesiz akıllı telefonlardır. Bu konuda akıllı telefonlar sayesinde günlük yaşamımız bir hayli kolaylaşmakla beraber aynı zamanda da konforlu bir hale gelmiştir. Oturduğumuz yerden tüm sosyal ağlara bağlanabilme özgürlüğü bu konu da iyi bir örnektir. İnsanlar akıllı telefonlarına yükledikleri uygulamalar ile beraber hoşça bir vakit geçirirken boşta kalan zamanlarını bu şekilde değerlendirebilmektedirler. Dolayısıyla söz konusu uygulamaları yüklerken bir takım izinler vermekteler ve bununla beraber bu uygulamalara ücretsiz olarak erişim sağlayabilmektedir.

%87’si Sizi Tehdit Ediyor

Mobil Uygulamalar
Alanında uzman olan kişiler tarafından yapılan bir açıklamaya göre bu uygulamaların %87’si sizi tehdit ediyor. Söz konusu tehdit ise bu uygulamaların sizin haberiniz olmadan ve izninize ihtiyaç duymadan kişisel verilerinizi başka insanlar ile paylaşmasıdır. Bu konuda ünlülerin bir çok fotoğrafları aynı yöntem ile açığa çıkarılmıştır.

Bu tehditlerden kaçınmanın yolu ise olabildiğince az içerik paylaşımı yapılmalı, gerekmeyen uygulamalar yüklenmemeli, yükleme esnasında da istenilen izinler dikkatlice okunmalıdır. Zira bu uygulamalar rehberinizi ve mesajlarınızı bile başkaları ile paylaşabilmektedirler.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0