Ana SayfaTeknoloji HaberleriUzayda Yaşam Varmı?

Uzayda Yaşam Varmı?

-

Her sene uzayda yaşam varmı? hangi gezegenler yaşanıyor? su ve yaşam bulunan gezegenler? gibi sorulara farklı bilim adamları topluluklardan net cevap gelir. Yıllar önce uzayda yaşam var cevabına ulaşıldı ancak yeni çıkan habere göre eskiden çıkan uzayda yaşam var sorusunun cevabı dahada genişledi yeni cevaba göre

Uzayda bilindiğinden daha çok yaşam var

samanyolu galaksisi

Yaşadığımız bu evrendeki galaksi ve gezegen sayısını kimse tahmin bile edemeyecek kadar fazla. Geçtiğimiz günlerde Samanyolu Galaksisinde detaylı inceleme yapan bilim adamları 17 Milyar tane Dünya büyüklüğünede gezegen buldular. Üstelik bu sadece Samanyolu Galaksisinde yapılam araştırma sonucu bildiğiniz giib evrende Samanyolu Galaksisi gibi daha 500 Milyar tane Galaksi var. Ancak bu kadar fazla galaksiyi araştırmak mümkün değil ve hangi galakside Dünya büyüklüğünde gezegen var bilinmiyor ancak bilim adamlarının en çok takip ettiği galaksi Samanyolu Galaksisidir. Uzaydan gelen görüntülere ve derin incelemer sonucu bu yıl araştırmalara göre uzayda bulunan 1.700 Gezegenden her 11 tanesinde su ve yaşam olduğu tahmin ediliyor.

Üstelik bu yaşam mikro-organik yaşam adı verdiğimiz gerçek yaşamdır. Yani canlı vücudunda bulunan hücrelerin yaşama oranını geçmiş hayvan ve bitkilerin rahatlıkla yaşayabildiği yaşam türüdür. Yani ortalama olarak uzayda 100 Milyon gezegende hayat olduğu biliniyor. Her gezegen teker teker teleskoplarla inceleniyor her ne kadar rakam %100 doğru olmayabilsede yapılan incelemer gerçekten çok derin ve yıllar gerektiren bir iş.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here