Viber ile Eset Birbirine Girdi

Günümüz dünyasında teknoloji; oldukça önemli bir yer tutuyor. Hayatımızı belli bir düzende korumak için teknolojinin gelişimiyle üretilen araçlara ve yazılımlara muhtaç bir konumda kendimizi görüyoruz. Zamanla hayatımızda yer tutarak; her işimizde bize en büyük desteği sağlayan bu tarz ürünlerin yaratıcı firmaları arasında da rekabet ortamı son derece gergin ve sıcak görülüyor.

Son günlerde mobil mesajlaşma sistemi SMS, tarihin tozlu sayfalarına karışmak üzere görünüyor. Buna en fazla sebebiyet veren nedenlerin ilki arasında internet bağlantısıyla mesajlaşma sisteminin birleştirilmesini sağlayan programların ortaya çıkmasıdır. Bu programların en favorilerinden birisi olan ve oldukça fazla kullanıcıya hitap eden Viber adlı programdır. Viber , bu günlerde adından söz ettiren bir tarışmaya girdi.

Viber Olay Çıkardı

Mobil virüs programı Eset ile sosyal medya sitesi Twitter üzerinden tartışmaya giren Viber; tartışmanın sebebini kullanıcılarına lanse etti. Eset programı yüklü mobil aygıtlar, Viber programını tehlikeli bir uygulama olarak göstererek gerek kullanıcılardan gerekse firma yöneticilerinden tepki görecek hareketlerde bulundu.

Twitter üzerinden #esetsucks hashtag’ı ile bu tepkisini belirten Viber; sosyal medyada adeta olay çıkardı. Kullanıcıların da ilgisini çeken bu gelişmeye talep giderek yoğunlaşarak, hashtag’in tweet listelerinde zirveye oynamasına yardımcı oldu. Hem Viber’in hem de Eset’in bundan sonra atacağı adımlar merak konusu. İki firmanın kapışmasında galip zamanla ortaya çıkacaktır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0