Vivaldi Rekora Koşuyor!

İnternet tarayıcı piyasasına yeni giren ve Opera’nın eski CEO’su tarafından piyasaya sokulan Vivaldi adındaki yeni tarayıcı, kısa sürede yüksek indirme oranlarını yakaladı.

Opera’nın başarısında önemli bir pay sahibi olan ve çalışmaları ile tanınmayı başaran Jon Von Tetzchner, şirketten ayrıldıktan kısa bir süre sonra Vivaldi ile piyasaya giriş yapmıştı. Windows başta olmak üzere Mac OS ve Linux gibi farklı işletim sistemlerinde de kullanılabilir olması nedeniyle geniş kitlere ulaşma imkanı yakalayan Vivaldi, 1 milyonluk hedef belirledi.

İlk 10 günde 500 bin kişinin indirdiği Vivaldi’de kullanma dışında deneme amaçlı da indirmelerin olduğu düşünülse de bu bir internet tarayıcısı için oldukça yüksek bir rakam. Zira piyasadaki Google Chrome ve benzerleri gibi güçlü rakipler bulunurken, Vivaldi bu konuda önemli bir başarıya imza attı.

Şu an için hala deneme sürümleri ile piyasada bulunan Vivaldi’nin yüzde 90’lık bölümünün program sahibi Jon von Tetzchner’de olduğu düşünülürse, kısa süre içerisinde Vivaldi için bir şirketin ortaklık ile yatırım yapabileceği de konuşulan iddialar arasında.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0