Ana SayfaTeknoloji HaberleriwatchOS 9 ile Apple Watch Series 8 ve Ultra'ya yeni özellikler geliyor

watchOS 9 ile Apple Watch Series 8 ve Ultra’ya yeni özellikler geliyor

-

2022 son çeyrekte küresel akıllı telefon üretimi %11 düştü

Trendforce, küresel akıllı telefon pazarıyla ilgili en son araştırmasını yayınlayarak 2022'nin üçüncü çeyreğinde üretimde düşüş...

Apple Watch Ultra‘dan watchOS 9’a kadar bu sonbahar, akıllı saat yenilikleriyle doldu. Bununla birlikte, yeni Apple Watch özellikleri söz konusu olduğunda gelecekte apple çok daha fazlası olduğunu söylüyor.

Takip algılama (Track detection)

Apple Watch Ultra ürün sayfasında “çok yakında” olarak listelenen takip algılama, koşucuların çok beğeneceği yakında çıkacak bir özelliktir.

Apple, gelecekteki bir güncellemede takip algılamanın bir önizlemesini ve bunun Workout uygulamasıyla nasıl çalışacağını içerir. Bu özellik, bir koşu parkuruna geldiğinizde otomatik olarak algılar ve en kesin ölçümler için hangi şeridi kullandığınızı sorar.

Apple, “Antrenman, bir parkura vardığınızda bunu algılar ve en doğru tempo, mesafe ve rota haritasını sağlamak için hem Apple Maps verilerini hem de GPS’i kullanır” diyor.

Yarış rotası (Race route)

Antrenman rutininiz aynı rotada açık havada koşu veya bisiklet sürmeyi içeriyorsa, “bu yıl içinde gelecek” bir güncelleme en iyi performansınızla rekabet etmenize yardımcı olacaktır. Yarış rotası, watchOS 9 güncellemesiyle Workout uygulamasına gelen yeni bir özelliktir.

Apple, “Sık sık yaptığınız bir Outdoor Run veya Cycle antrenmanıysa, son veya en iyi sonucunuza karşı yarışmayı seçebilir ve oraya ulaşmanıza yardımcı olacak anlık güncellemeler alabilirsiniz” diyor.

Uluslararası dolaşım

Apple Watch Series 8 ürün sayfasında “çok yakında” olarak etiketlenen uluslararası dolaşım, hem Series 8 hem de Ultra için yeni bir hücresel özelliktir.

Apple, “Uluslararası dolaşım ile seyahatlerinizin sizi götürdüğü birçok yerde arama yapın, metin gönderin, müzik yayını yapın ve acil bir durumda yardım alın” diyor.

HomeKit

watchOS 9 ve Family Setup’a yönelik bir güncelleme, çocuklar için ayarlanmış Apple Watch’lara daha fazla HomeKit özelliği getirecek.

Apple, “Çocuklarınız Home uygulamasına üye olarak davet edilebilir ve HomePod hoparlörlerinizi ve termostatlar ve ışıklar gibi akıllı ev aksesuarlarınızı kontrol edebilir” diyor. Gelecekteki bir güncelleme, ebeveynlerin Family Setup aracılığıyla çocuklar için “Cüzdan’a ev anahtarları, otel anahtarları ve daha fazlasını eklemesine” olanak tanıyacak.

Oceanic+

Apple Watch Ultra müşterileri, derinliği kaydetmek ve su sıcaklığını ölçmek için Apple’ın Depth uygulamasını zaten kullanabilir ve Oceanic+ adlı üçüncü taraf bir dalış uygulaması da yakında kullanıma sunulacaktır. Apple, kendi dalış uygulamasını oluşturmak yerine Ultra’yı bir dalış bilgisayarına dönüştürmek için Oceanic’teki uzmanlara güveniyor. Apple Watch Ultra, 40 metreye kadar eğlence amaçlı tüplü dalış için derecelendirilmiştir.

Apple, “iPhone’daki Oceanic+ uygulaması, gelgitler, su sıcaklıkları gibi yerel koşulları ve hatta görünürlük ve akıntılar gibi topluluk tarafından beslenen bilgileri entegre ederek yalnızca derinlik ve zamanı hesaplamanın ötesine geçiyor” diye söz veriyor.

“Ya da dalışınızı hızlı ve kolay bir şekilde planlamak için saatinizi kullanın. Bir dalış bilgisayarından beklediğiniz tüm güvenlik uyarıları, dekompresyon limitlerinden aşırı çıkış hızlarına ve güvenlik duraklarına kadar Oceanic+’a dahil edilmiştir.”

Oceanic, “derinlik takibi (derinlik alarmları dahil), GPS takibi, kayıt defteri (12 dalışa kadar), şnorkelli yüzme ve daha fazlasının” ücretsiz olarak sunulacağını söylüyor.

Oceanic’e göre “Dekompresyon Limiti Yok gibi daha gelişmiş dalış seçenekleri” için abonelik gerekiyor. Fiyatlandırma günde 5 ABD Doları ile yılda 130 ABD Doları arasında değişmektedir. Oceanic+, serbest dalış desteğiyle başlamayacak, ancak şirket, gelecekteki bir güncellemede geleceğini söylüyor.

-- Reklam --

Oppo Find X6’nın Kamera Dizaynı Gün Yüzüne Çıktı

Oppo'nun Find X6 serisi amiral gemisi telefonlarını 2023'ün ilk çeyreğinde küresel pazarda duyurması bekleniyor. Serinin en az iki model (Find X6...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz