Ana SayfaAndroid HaberleriWhatsapp 800 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Whatsapp 800 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp , kendi bünyesine yeni kullanıcı katmaya devam ediyor.Dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma platformu olan WhatsApp , her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Kısa üsre önce Facebook’a entegre olacağı söylentileri devam ediyordu. WhatsApp’da bugün yeni gelişmeler ortaya çıktı. Şirketin Ceo’du Jan Koum, Facebook sayfası üzerinden 800 milyon aktif kullanıcı rakamına ulaştığı bildirildi.Açıklanan rakamlara göre WhatsApp geçtiğimiz Ağustos ayından itibaren yüzde 33 büyüme yaptığını gösteriyor. Ayrıca iOS ve Android’deki birçok WhatsApp kullanıcı sesli görüntülü görüşme özelliğinin uygulamaya eklenmesini isiyor. Ayrıca bu özelliğin Windows Phone ortamına getirilmeye çalıştığı da belirtiliyor. İnternetteki görüntülerde cevapla, sessize al ve sonlandır gibi ifadeler görülüyor.

whatsapp
Whatsapp büyüme oranları ve kullanıcı sayıları açıklandı.

Whatsapp’da Büyüme Devam Ediyor

WhatsApp satıldığından beri büyümesini sürdürüyor. Geçtiğimiz ağustos ayından itibaren yüzde otuz üç büyüme kat eden WhatApp , Windows Phone platformunda da söz sahibi olmak istiyor. Kullanıcıların sesli arama isteklerine cevap vereceği kesi bilinmezken uygulamayla ilgili görüntüler bunun kesinliğini gösteriyor. Ne zaman olur bilinmez ancak yakın dönemde arama modülünün de eklenmesi bekleniyor. 800 milyon aktif kullanıcıya ulaşan WhatsApp şuan rakipleri arasında açık ara önde gözüküyor. Bu kadar çok kullanıcısının olması arasında sade yapısı ve işlevselliği bulunuyor. Akıllı telefonların vazgeçilmezi olan WhatsApp’ın yeni güncellemeleri bekleniyor.
WhatsApp ceosunun Facebook sitesinde yaptığı açıklamada uygulamanın 800 milyon kullanıcıya ulaştığını bildirdi , bu rakam diğer uygulamalara göre rekor denebilecek bir seviyede. Artık uygulamanın kendini geliştirmesinin vakti geldiği düşünülüyor.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz