Ana SayfaTeknoloji HaberleriWhatsapp Artık Bilgisayarda!

Whatsapp Artık Bilgisayarda!

-

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan ücretsiz mesajlaşma programı Whatsapp, artık bilgisayarlar üzerinden de kullanılabilecek.

Yapılan son açıklama ile birlikte test aşamalarının bittiği bilgisayar versiyonunda kullanıcılar bilgisayar üzerinden mesaj gönderip alabilecek. 600 milyon kullanıcıya ulaşan ve bu alanda rekorları alt üst eden Whatsapp’ın bu hamlesi ile birlikte internetteki sohbet uygulamaları için büyük bir risk başlarken,  Whatsapp’ın bu uygulama ile bilgisayar alanında da zirvede yer alması beklentiler arasında.

Android, Windows Phone ve BlackBerry kullanıcılarına yönelik hazırlanan uygulamada iPhone kullanıcıları uygulamadan yararlanamayacak. Whatsapp tarafından yapılan açıklamada Apple uygulama platformunun sınırlamalarından dolayı böyle bir durumun oluştuğu belirtilse de konu hakkında detaylı bilgi verilmedi.

Kısıtlı erişim

Uygulama için kullanıcı odaklı olduğu ve kolay kullanılabildiğini söylemek henüz oldukça zor. Zira bilgisayar üzerinden mesajlaşabilmek için telefonun internet bağlantısının olması gerekiyor. Telefon bağlantısının yanında Google Chrome tarayıcısını da kullanmanız gerekiyor zira aksi halde sistem çalışmıyor. Bu bakımdan telefon mesajları, internet ortamı üzerinden bilgisayara aktarılıyor.

Uygulama Nasıl Kullanılıyor?

Uygulamayı kullanmak isteyen ilk olarak telefonlarındaki Whatsapp sürümünü güncellemelidir. Bunun Ardından Whatsapp kullanıcıları https://web.whatsapp.com/ adresinden Whatsapp’ın web platformuna giriş yaparak sayfa üzerinde bulunan QR kodu, telefonunuzdaki Whatsapp üzerinden okutmanız gerekiyor. Başarılı bir şekilde bu işlemleri yapmanızın ardından kısa bir senkronizasyon ile tüm konuşmalarınız eşitleniyor. Uygulamayı kullanmak için sadece Google Chrome tarayıcılarını kullanmanız gerekiyor.

Whatsapp Web uygulamasına giriş yapmak için tıklayınız.

Uygulamayı kullanma konusunda özellikle QR kod okutmada zorlananlar videodan konuyla ilgili yardım alabilir.

Başarılı bir şekilde bu işlemleri yaptıktan sonra sohbet ekran görünümü şöyle;

Whatsapp Google Chrome
Whatsapp Google Chrome
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here