Ana SayfaTeknoloji HaberleriWhatsApp Grup, Sohbet Katılım Sayısını Artırdı

WhatsApp Grup, Sohbet Katılım Sayısını Artırdı

-

WhatsApp çıktığı günden bu yana kullanıcıları kendisine bağlayan en çok kullanıcı sayısına ulaşan mesajlaşma uygulaması oldu. Bununla yetinmeyen yazılımcılar grup sohbeti adı altında bir kullanıcının yazdığı ve üyelerin tamamının görebileceği uygulama ile çoklu mesaj gönderme dönemine girdiler.

Çoklu mesaj grup üye sayısı 100 kişi ile sınırlı kalmakta iken kullanıcı talepleri bu sayının artması yönünde olunca whatsApp geliştiricileri bu taleplere olumlu cevap verdi ve yapılan güncellemeler ile 100 olan mevcut sayı 256 kişiye çıkartıldı.

WhatsApp-grup

2014 yılında Facebok tarafından 21 milyar dolara ücret ödenerek satın alınan ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp için yenilikler tam hız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde abonelik ücreti ile gündeme gelen ve yıllık 1$ abone ücreti alacağını duyuran Facebook daha sonra rekabet ortamının kızıştığı bu arenada liderliği devam ettirmek için aidat olayını kaldırıverdi. Bununla da yetinmeyen şirket bu defa grup sohbetlerini seven kullanıcıları sevindirecek bir gelişmeye de imza atmış oldu.

WhatsApp daha önce en fazla 100 kişilik gruplar oluşturulmasına müsaade ediyordu. Yeni güncellemeyle bu rakam 256 kişiye çıkarıldı. 100’ün üzerinde grup sohbetleri oluşturabilmeniz için iOS tarafında 2.12.13, Android: tarafında ise v2.12.367 ya da daha yukarı bir WhatsApp sürümü yükleyip kullanmanız gerekiyor.

whatsapp-grup-kurma

256 kişiye kadar grup sohbetleri oluşturma özelliği şimdilik iOS ve Android platformlarında geçerli olacak. WhatsApp’ın söz konuşu işlevi yakında diğer platformlara da güncelleme ile sunması bekleniyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here