Whatsapp Kullanıcı Sayısını Açıkladı

İnternet ortamını aktif olarak kullanma devrine geçiş yaptığımız son birkaç yıldır SMS sistemini terk edip, bu sistemin yerine internet bağlantıları aracılığıyla mesajlaşmaya başladık. Bu konuda en fazla göze çarpan program ise Whatsapp olarak söyleniyor. Günümüzde her bütçeye uygun akıllı telefonların çıktığını söylemiş olursak, kullanıcı sayısında hızlı bir artış gözlemlenebilecek, herkes bu programı kullanarak daha kolay ve daha ucuz mesajlaşmanın yollarını bulacaktır.

Whatsapp’ı Kullanan Sayısı Belirtildi

Dünya’nın tartışmasız en iyi mesajlaşma programı olan Whatsapp, Facebook üzerinden bazı istatistiksel paylaşımlar yaparak, mesajlaşma alanında zirvede olduğunu verilerle kanıtladı. En son geçen Ağustos’ta bu bilgilendirmede bulunan uygulama, 600 milyon kullanıcıya hizmet verdiğini belirtmişti. Aradan geçen 5 aylık süre zarfında, kullanıcı sayısını 100 milyon daha arttıran Whatsapp’ın şu anda 700 milyon kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcı sayısının akıllı telefon satışlarına bağlı olarak sürekli artış içinde olacağını söylersek yanılgıya düşmüş sayılmayız.

Whatsapp uygulaması, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada farklı bir konuya da değindi. Programı aktif olarak rol alan 700 milyon kullanıcının günlük 30 milyar mesaj gönderdiğini beyan etti.

Geçtiğimiz yılın Şubat ayında Facebook’a 19 milyar dolar karşılığında satılan Whatsapp’ın 1 milyar kullanıcı sayısına Facebook’tan daha çabuk ulaşması muhtemel olarak görülüyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0