WhatsApp’a GIF Özelliği Geliyor

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a kısa süre sonra gelecek olan güncelleme ile GIF desteği geliyor.

İnternet ortamlarında forum sistemleri hayatımızın bir parçası olduğu günden bu yana GIF formatında hareketli resimlerin paylaşılması ve artık sosyal medya sitelerinde GIF’siz paylaşımın olmadığını görülürken, beraberinde büyük eğlence katan GIF artık WhatsApp’ıda etkilemiş durumda.

Son zamanlarda Facebook Messenger hizmetinde GIF desteği üzerinde çalışmalar yapan Facebook, sahip olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a GIF desteği getireceğini duyurdu.

whatsapp-a-gif-destegi

WhatsApp GIF tüm kullanıcılara gelecek

Daha öncede Android üzerinden rootlanmış cihazlar ile çeşitli yollarla GIF gönderilebiliyordu ancak WhatsApp bu desteği tüm kullanıcılarına sunacak ve artık mesaj gönderimlerinde GIF gönderilebilecek. Buda GIF görüntülerin daha popüler olmasını sağlayacak.

Galaxy Note 7 cihazında bulunan S-Pen ile çok basit bir şekilde GIF oluşturulabiliyor ve gönderilebiliyordu. WhatsApp’ın bu desteği ile Galaxy Note 7 kullanıcıları boş durmayacak gibi görünüyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0