Whatsapp’taki Tehlikeli Unsurlar

Mobil cihazlarda etkisini sürdürerek tartışmasız bir numaralı mesajlaşma programı olarak bilinen Whatsapp’ın da diğer uygulamalar gibi olumsuz nitelikleri bulunmakta. Whatsapp, her ne kadar popüler olursa olsun, içerdiği güvenlik sorunları da bulunuyor.

Whatsapp’ın Güvenlik Sorunları

Whatsapp

Whatsapp’ın Güvenlik Sorunları


Whatsapp uygulaması, her telefona yerleşmiş vaziyette olup, SMS çağını bitiren program olarak da nitelendiriliyor. Artık mesajlaşma uygulaması denildiğinde ilk akla gelen Whatsapp, bu alanın en büyük ismi olarak gösterilecek bir konuma yerleşmiş durumda bulunuyor. Bu mesajlaşma hizmetini kullananların sayısının son derece fazla olması nedeniyle, söz konusu uygulamayı kötü amaçlarına alet etmeyerek insanların varlığından da şüphe edilemez. Telefonunuzda Whatsapp uygulamasını bulunduruyorsanız, öğrenmeniz gereken bazı durumlar bulunuyor.

İlk olarak Whatsapp hizmetini taklit eden yan programlardan korunmanız gerekiyor. Eğer korunmazsanız spam durumuna zaman içerisinde gelebilir ve hizmetten de tam anlamıyla faydalanamazsınız. Bunu engellemek için yapmanız gereken Whatsapp’ın kendi sitesinden programı temin etmek olacaktır.

Whatsapp’ta 7 MB’tan fazla mesaj barındıramıyorsunuz. Bunu çözen korsanlar 2 KB’lık bir mesajla, programınızı kilitleyebiliyor. Bu sorunu giderebilmek için yapacağınız bir şey yok. Sadece çözüm üretilmesini beklemekle mükellefsiniz.

Whatspy Public adlı uygulama ile tüm mesajlarınız ve görüntüleriniz ortaya çıkarak, başkaları tarafında incelenebiliyor. Bu soruna da bir çözüm üretilememekle beraber, zaman içerisinde bu tarzda bir seçeneğe ulaşmak hedefleniyor.

Whatsapp mesajlarının şifrelenme metoduyla takip edilmesi her ne kadar zor olsa da herhangi bir medya paylaşımınız, başkaların eline geçebiliyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0