Windows 10 Continuum’un Detayları Ortaya Çıktı

Windows Phone akıllı telefonlar Microsoft tarafından destek almaya devam ediyor. Windows 10 Continuum destekleyen sistem gereksinimleri duyuruldu. Nedir bu Continuum ? Detaylar yazımızda yer alıyor.

Genellikle bilgisiyarlar için açıklanan sistem gereksinimleri artık akıllı telefonlar için de söz konusu olmaya başladı. Akıllı telefonlarımızı artık bilgisayar gibi kullanabilir seviyeye geldik. Bunlara son dahil olanı ise Microsoft’un gelişimini gerçekleştirdiği Continuum.

Windows 10 Continuum

Continuum dışarıdan bakıldığında bir yazılımmış gibi gözükse de aslında Windows 10 işletim sistemini kullanan akıllı telefonları bilgisayarınıza bağlayıp klavye ve fare ile kullanılmasına imkan veren bir aygıt.

Continuum Dock ismi verilen aygıtın üzerinde USB Type-C portu, 3x USB girişi, HDMI portu ve DisplayPort bulunuyor. Bu dock ve kablolar ile Windows 10 yüklü telefonlarınızı bilgisayar olarak kullanabiliyorsunuz. Fakat bunun için öncelikle telefonunuzun bazı sistem gereksinimlerini bulunduruyor olması gerekiyor.

Windows 10 Continuum’un Detayları Ortaya Çıktı

Windows 10 Continuum Sistem Özellikleri

Öncelikle Continuum Dock’u kullanabilmek için Windows 10 işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuzun olması gerekiyor bunun yanında cihazın bu özellikleri de sahip olması gerekli;

  • 2GB RAM (Full HD cihazlar için 3GB RAM)
  • En az 8GB dahili depolama alanı
  • Snapdragon 810 veya Snapdragon 808 işlemci
  • Bluetooth 4.0 ve 802.11n WiFi desteği

Bu özelliklere baktığımızda Lumia 950 XL, Lumia 950 ve Acer Jade Primo gibi cihazların Continuum Dock için yeterli sistem gereksinimlerine sahip olduklarını söyleyebiliriz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0