Windows 10, Lumia’ya Uyarlanacak

Teknolojik nimetlerde özellikle mobil alanda fazlasıyla yararlanma imkanını elde ederek, hayatımızda önemli bir yer teşkil ederek, bu anlamda herkesin ortak bir ihtiyacı konumuna gelmiştir. Zaman içerisinde bu tür mobil aygıtlara daha da fazla fonksiyonlar eklenerek, günlük hayatımızı kolaylaştıran en etkili cihazlardan bir tanesi olması sağlanmıştır.

Son zamanlarda ortaya çıkan işletim sistemleri ile mobil çağ farklı bir boyuta dahil olmuş, insanoğlunun iletişim ihtiyacını karşılama için hızlı bir gelişim göstermiştir. Bu sayede bir rekabet ortamı doğmuş, gerek firmalar arasında gerekse de işletim sistemlerinde son derece hareketli zamanlara tanıklık etmişizdir.

Mobil cihazların işletim sistemlerinden bir tanesi olan Windows 10’dan gelen son haberle beraber, söz konusu işletim sistemini kullanan mobil cihaz sahipleri daha aktif bir kulanım hizmetiyle karşılaşacağı günlerin yakın bir zamanda geleceği söyleniyor.

Lumia’ya Son Sürüm İşletim Sistemi

Nokia’yı satın alarak Windows Phone adıyla piyasaya süren Microsoft firmasından yapılan açıklamaya göre, en yaygın olarak kullanılan Lumia serisi mobil aygıtlarının son sürümlerinin Windows 10 işletim sistemini içereceği duyurulmuştu. Son yapılan açıklamaya göre ise, eski sürüm Lumia modellerinde de söz konusu işletim sistemi güncellemesi gelebilecek. RAM boyutu 512 MB ve üzeri telefonlar için geçerli olacak bu güncelleme, Microsoft’un mobil alanda da ne kadar etkin bir rol oynadığını ve kullanıcılarına gereken önemi gösterdiğinin en büyük kanıtı olarak değerlendirilebilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0