Windows 10 Mobile Yıldönümü Güncellemesi Geldi!

Uzun zamandır mobil kullanıcılarının beklediği Windows 10 Mobile Yıldönümü güncellemesi sonunda yayınlandı.

Kısa süre önce masaüstü kullanıcılar için yeni güncellemeyi sunan Microsoft mobil kullanıcılar için yeni güncellemenin tam hazırlanmadığını belirtmiş ve ek süre istemişti. Yapılan son açıklama ile kullanıcılar biraz eleştiride bulunsa bile gelen yeni güncelleme tüm bu eleştirileri tersine çevirirken bir yandan da beklentileri karşılamaya yetti.

Neler Değişti?

Windows 10 Mobile Yıldönümü güncellemesi beklentileri karşılasa bile öyle çok ahım şahım bir yeniliğin getirilmediği görülüyor. Masaüstü sürümde yaşanan devrim mobil sürümlerde olmayacak gibi görünüyor. Windows 10 mobil işletim sisteminde en çok dikkatimizi çeken bir yeni özellik ise parmak izi tarayıcısı desteğinin getirilmiş olması. Ayrıca sistemde daha farklı yeni emojilerin kullanılabilir olarak gelmesi.

Bütün kullanıcılar aynı anda güncellemeyi alamayacaklarını belirtelim. Güncelleme her zamanki gibi kademeli olarak belli bir sıraya göre dağıtılacak. Bundan dolayı bulunduğunuz bölge ve telefon modelleriniz ayrıca sürüm numaralarınız dahi güncellemeyi alma önceliğinizi değiştirebilir. Telefonunuzun ayarlar kısmında cihaz güncelleme bölümünden arada bir kontrol ederek güncellemenin gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz.

Her ne kadar güncelleme kademeli olarak geleceğini söylemiş olsak bile kısa süre içerisinde tüm cihazlara güncellemenin geleceği söz konusu.Kullanıcıların uzun süredir bu güncellemeyi beklemesi ve beklentilerinin elbette çok yüksek olması hiç iyi olmadı. Yukarıda bahsettiğimiz gibi öyle çok ahım şahım bir yeniliğin geldiği görülmüyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0