Windows 10’lu televizyon

Bilindiği gibi teknoloji dünyasında neredeyse tüm ürünler iç içe geçmiş bir halka gibi. Bugün duyurulan yeni ürün teknoloji severler tarafından ilgiyle karşılandı. Yeni tanıtılan bu televizyon Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 10 ile birlikte geliyor. Detaylar haberimizde.

.::Windows 10’dan beklenmeyen başarı::.

Windows 10‘lu bir televizyona sahip olmak isteyen kullanıcılar için yeni gelişme ile bu artık mümkün.

Microsoft, Windows işletim sistemiyle yıllardır hayatımızın içinde. Gerek bilgisayarlarımızda, gerek cep telefonlarımızda karşımıza çıkan Windows işletim sistemi, bundan sonra oturma odalarımızda televizyonlarımızda da bizleri karşılayabilir. Zira bunun yolu açılmış durumda. Hindistan merkezli Videocon isminde bir şirket, yeni tanıttığı “dünyanın ilk hibrit Windows 10’lu LED TV“si ile bunu bizlere gösteriyor. Microsoft ile işbirliği içinde olan Videocon, 32 ve 40 inç olarak geliştirdiği LED TV’lerinde, işletim sistemi olarak Windows 10 işletim sistemini çalıştırıyor.

Bir dokunuşla PC, bir dokunuşla TV” sloganını taşıyan Videocon’un yeni Windows’lu TV’si, Full HD çözünürlüğünde bir panelin ardında, 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı bulunduruyor. Ayrıca 128 GB’a kadar microSD kart desteği de televizyonda sunulmuş durumda. HDMI, Wi-Fi gibi popüler bağlantıların da yer aldığı TV’ler, Windows 10 işletim sisteminin yanı sıra bilgisayarlarımızda ve telefonlarımızda ki vazgeçilmez uygulamalardan Microsoft Office‘i de barındırıyor.

Android işletim sisteminin televizyonlarda bir hayli yaygın olduğunu düşünürsek, Microsoft’un bu pazarı da boş bırakmak istememesi gayet mantıklı bir durum. Microsoft’un desteğini alan şirketin hedefi de elbette Windows 10 işletim sistemini farklı boyutlu modellere de taşımak. Şu an 32 inç’lik Windows 10’lu model 610 dolar, 40 inçlik model ise 810 dolar fiyat etiketiyle raflarda ki yerlerini alacak. Televizyonların Türkiye pazarına girip girmeyeceği bilinmiyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0