Ana SayfaTeknoloji HaberleriWindows 7 Tarihe Karışıyor

Windows 7 Tarihe Karışıyor

-

Microsoft’un köklü değişiklikler başlatarak kurduğu yeni işletim sistemin temelleri olan Windows 7 tarihe karışıyor. Modern arayüz ve tasarıma sahip olarak kullanıcılara sunulan sistemden bu yana geçen zamanda firmanın yeni sürüm ve üst seviye sistemler getirmesi özellikle Windows 10’un büyük bir ilgi görmesiyle 7’nin kaldırılmasına karar verdiler.

microsoft-windows-7-professional

Microsoft, Windows 7 yüklü olarak gelen PC’ler için kesin bir bitiş tarihi belirledi: 31 Ekim 2016 belirleyen Microsoft o tarihten sonra hiçbir bilgisayarı 7 yüklü olarak satışa sunmaya izin vermeyecek. Bir başka deyişle önümüzdeki senenin Kasım ayında Windows 7 Professional yüklü bilgisayarlar, artık satılmayacaklar. Windows 7 Home ve Ultimate sürümlerinin PC’lerle satışı, Ekim 2014’te sona ermişti. Windows 7 Professional’ın satışına Windows 8’in yeteri kadar ilgi çekmemesi nedeniyle devam edilmiş ve kaldırılmamıştı.

Microsoft, kullanıcıları Windows 8’e ilgi göstermediği için yükleme zorunluluğu getirmemişti, ancak daha olumlu karşılanan Windows 10 kullanıcılar tarafından sevilince Windows 7’nin kaldırılmasına karar vererek yerini yeni işletim sistemlerine bırakmasına karar verildi.

Önümüzdeki yıl 31 Ekim itibariyle Windows 8.1 de OEM makinelerinden men edilecek. Böylece tüm PC’ler, Windows 10’la ön yüklü olarak satışa sunulması teşvik edilecektir. Bu yüzden yeni bir PC alacaksanız ve Microsoft’un yeni masaüstü işletim sistemini kullanmak istemiyorsanız, bunu önümüzdeki seneden önce yapmanız gerekecektir.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here