Ana SayfaTeknoloji HaberleriWindows 8.1 yeni başlangıç menüsü ile tekrar görüntülendi

Windows 8.1 yeni başlangıç menüsü ile tekrar görüntülendi

-

Windows işletim sisteminin en üst sürümü olan Windows 8.1 işletim sistemi Microsoft tarafından yayınlanacak yeni bir güncelleme ile beraber masaüstü sürümüne tekrar geçiş yapıyor.

Geçtiğimiz aylarda Microsoft tarafından yapılacak olan yeni bir güncelleme ile beraber kullanıcıların masaüstü tasarıma tekrar geçeceğini ve metro arayüzünü sadece küçük bir alan üzerinde kullanacakları açıklanmıştı.

Bugün gelen görsellerde ise masaüstü tasarıma geçileceği neredeyse kesinleşti, iki kademe olarak yapılacak olan başlat menüsü tuşuna basıldığında kullanıcılar hem metro arayüzünü küçük bir alan üzerinde kullanacaklar ve bu sayede masaüstü tasarım tamamen kullanıma geçirilecek.

Sevilen masaüstü geri dönüyor.

Yani gelmesi beklenen yeni bir masaüstü güncellemesiyle beraber metro arayüzü başlat menüsüne ekleniyor, masaüstü ise varsayılan olarak ayarlanıyor.

Güncelleme şuan Windows 8.1 Pro işletim sistemi üzerinde test ediliyor, ancak son kullanıcı için ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor, sizce masaüstü tasarım kullanıcılar için daha iyi olabilir mi? Bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

Windows 8.1

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.